A SECOND BEFORE US

10.05.2017

A SECOND BEFORE US je krátká sci-fi adventura z pohledu první osoby. Planeta Země byla téměř zničena, avšak lidské civilizaci se podařilo přežít. Ti tak postavili komplex jménem Delta, který se stal útočištěm pro všechny přeživší. Obyvatelům tohoto komplexu se postupně začalo říkat kolonisti, protože jejich hlavním cílem je shromažďovat informace, které poté budou předávat dalším generacím. Nicméně pro zrychlení a zlepšení efektivity práce je každému kolonistovi dočasně vymazána paměť a musí také žít odděleně v absolutní samotě od ostatních kolonistů.

Hráč se zhostí role bezejmenného kolonisty s označením 183, který jednou využije příležitosti a pokusí se odhalit tajemství ukrývající se v Deltě. Hra však neobsahuje rozsáhlé dialogy s ostatními postavami, zaměřuje se pouze na průzkum prostředí a plnění jednoduchých a logických hádanek pro postup do další lokace.

Dohráno s obrovským sebezapřením. Něco tak utahaného a nudného jsem snad ještě nehrál. Graficky či zvukově se hra dost povedla (na prvotinu), ale za naplnění světa "herním obsahem" zaslouží naprostou popravu. Je to krátké, což autoři "opravili" tím, že chodíte pomalu (výborná věc v kombinaci se zasekáváním o předměty). Jakýsi příběh o kolonistech graduje do neuspokojivého závěru. A hlavně - celou dobu jen chodíte sem a tam a plníte "úkoly", které absolutně nedávají smysl. Čtení textů po cestě je kombinace nudy a nápověd. Za mě tedy velký palec dolů.