A bit of Fujitsu

2010

freeware

V této point-and-click adventuře se vydáváte do světa jedniček a nul, kde se vžijete do role jednoho z miliard bitů žijících v útrobách notebooku Fujitsu, který se rozhodne najít smysl svého života. Aby se mu to povedlo, musí prozkoumat celý svůj domov, kde v šesti lokacích potká celkem devět počítačových součástek, které mu pomohou přiblížit se k cíli. Mimo jiné se setká s dalšími bity, RAM pamětí, procesory, klávesnicí a dokonce i s všemocným Fujitsu.

A bit of Fujitsu je příspěvek od Marka H. do kreativní soutěže pořádané firmou Fujitsu a nechybí zde ani elektronická hudba, dabing všech postav a počítačový humor. Herní doba se pohybuje okolo třiceti minut, a tak ani moc nevadí nepřítomnost možnosti hru uložit a znovu nahrát, čemuž je naštěstí přizpůsobena i obtížnost hry.

A bit of Fujitsu je netradiční adventura ze světa jedniček a nul, ve které jsem se jedné specifické Jedničky ujal a vydal se s ní nitrem notebooku na cestu za zjištěním smyslu své existence.

Na freeware poměry hra disponuje slušným dabingem i kvalitním programátorským humorem. Cestou jsem narazil na další jedničky, ale i a nuly či paměť RAM, až jsem se dostal k vševědoucímu Fujitsu, který mi odpověděl na hledanou otázku.

Jedná se jednoduchou hříčku, která sice nezabaví na moc dlouho, ale svůj účel podle mě plní dobře. Pokud hledáte zábavu na pár minut, mohu vám A bit of Fujitsu vřele doporučit.

Pro: Jednička, dabing, humor

Proti: krátké