9.03m

Magnitude 9.03

14.09.2013

Devastující tsunami, jež bylo důsledkem zemětřesení 11. března 2011 o síle 9,03 stupně Richterovy škály usmrtilo v malé provincii Tóhoku u ostrova Honšú přes deset tisíc lidí, taktéž způsobilo obrovské materiální ztráty. Dodnes je řada osob stále nezvěstných. Zemětřesení se zapsalo do novodobé historie jako čtvrté nejsilnější.

Studio Space Budgie skrze tento indie titul vyjadřují lítost a kondolence pozůstalým. Zároveň tím chtějí vdechnout život obětem tsunami. Polidštit je, nelíčit je jen jako oběti či čísla uváděná ve statistikách. Přejí si, aby na ně bylo nahlíženo jako na jedinečné lidské bytosti.

Indie počin 9,03m z pohledu první osoby nás zavede na pobřeží Baker Beach San Francisca. Nad celým příběhem se vznáší „němý vypravěč“, jenž nás svými texty popohání vpřed přes světélkující drobečky, na jejichž konci vždy nalezneme nějaký ten památeční, osobní předmět či věc úzce spjatou s obětí živelné pohromy, skrze níž se spustí cituplná animace.

Vše je ponořeno do odstínů modrých a fialových tónů působící uklidňujícím dojmem. Doprovodná klavírní hudba vzbuzuje silné emoce.

Polovina výtěžku z prodeje hry bude věnována charitě To Aid For Japan, na pomoc osiřelým dětem, které vinou tsunami přišly o rodiče.