7th Heaven

27.05.2000

freeware

7th Heaven je plošinovka z fantasy prostředí inspirovaná sérií Super Mario, ale graficky je spíše podobná dřívější hře od společnosti Albisoft - Buřtík. Obsahuje 11 graficky odlišných úrovní, jako třeba hrad, hi-tech prostředí a nebo příroda.

Hráč sbírá prsteny, zadupává do země příšery (hadi, skákající žáby, šneci - liší se chováním a počtem zásahů co vydrží) a získává bonusy. 7th Heaven zahrnuje i podvodní části, teleporty a v jedné úrovni létání. Úrovně jsou obrovské a obsahují plno různých bonusů. Hra běží pod DOSem.

Když jsem tuto hru v databázi nenašel, byl jsem trochu zklamán. Hrál jsem jí naposledy velmi dávno, možná tak 10 let a hrál jsem jen pár levelů. Zkusil jsem si zážitek osvěžit a zahrát jí znovu. To jsem však neměl dělat.

Hra je naprosto strašná, prostředí jsou sice obrovská, ale posun obrazu je velmi mizerně dělaný. V Buřťíkovi to bylo vyřešené jednoduše - hra se odehrávala v obrazovkách. Hrdina je prd hrdina, nudný paňák který se mi ani trochu nelíbí. Ne nadarmo vypadá Mario tak jak vypadá. No vlastně první Mario hry vypadali podobně, ale i ty měli hezčího hrdina To i ta užovka na screenshotu je zajímavější.

Je to jen další plošinovka, to mi je jasné. To by nebylo samo o sobě tak špatné, ale připočťeme absenci příběhu, nehezkou grafiku (Buřťík exceloval), hratelnost (hraní hry je za trest) a nudu při blouďění v obrovských úrovních, vychází to pěkně blbě.