5 Spots II

22.12.2003

Počítačová verze oblíbené hry Hledání rozdílů. Ve hře se hledá pokaždé pět rozdílů mezi hrou vybranými obrázky. Někdy se obrázky opakují, ale rozdíly jsou pokaždé jiné. Máte pět žolíků, kteří slouží jako nápověda a pomohou vám označit rozdíl, v každém desátém levelu dostanete dalšího. Každé kolo je časově omezeno, čím jste ve hře dál, tím méně času máte na dokončení úrovně.

Ve zvláštním módu lze také sbírat šimpanze, hledáte jejich stín, hlavu nebo celou opici. Obrázky jsou dobře ukryté a nejsou na první pohled zřejmé. Třetím módem je hledání rozdílů bez časového limitu. Dostane pět obrázků a hledáte rozdíly. A čtvrtým módem je puzzle. Hra vám rozloží obrázek na několik kousků a vy musíte najít pět správných kousků obrázku. Hra je opět časově omezena a znovu máte k dispozici žolíky.

Hledat rozdíly mě vždycky bavilo. V časopisech a podobně. A nyní je možnost i virtuálně.
a řeknu vám, že i po těch dvanácti letech od vydání to je pořád výzva. Autoři hry jsou asi dobří v Photoshopu :)

Co se týče hratelnosti, hra je na vysoké úrovni. Hledat rozdíly pod zvětšujícím se časovým tlakem dá zabrat. Je to velká výzva a dá se u toho zabavit na pár minut i hodin. Některé rozdíly jsou vtipné, jde vidět, že autoři mají smysl pro humor.

Pro: Hratelnost, je to výzva, zvuky a hudební stránka, vtip