Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

221 B Baker St.

--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Po desetiletí neustávající obliba příběhů sira Arthura Conana Doyla o geniálním soukromém detektivovi, Sherlocku Holmesovi, odehrávajících se viktoriánské Anglii 19. století, vyústila v řadu mimo knižních adaptací. Od éry němého filmu až dodnes do kin přicházejí nové a nové interpretace těchto detektivních románů. V druhé polovině 20. století došlo i na stolní, deskové hry a od těch byl už jen krůček k těm počítačovým. Úplně první takovou byla textovka Ripper! (1984) pro Commodore 64, zatímco 221B Baker Street byla věrným převedením své deskové varianty.

Příběh proto podléhá hratelnosti, založené na soupeření až čtyř hráčů tak, že všech třicet případů řeší Holmes, Dr. Watson, Irena Adlerová a inspektor Lestrade současně a každý sám za sebe. Herní plochu tvoří Londýn, po kterém se hráči pohybují pomocí „hodů kostkou“, stejně jako v deskovce. Unikátních lokací je patnáct a zahrnují například banku, park či hostinec. Tam hráč hledá důkazy a vyslýchá svědky. Když už vyšetřování dospěje do fáze, kdy si je jistý tím, že našel vraha, vrátí se zpět do Baker Street. Zde zodpoví z nalezených důkazů sestavený kvíz. Pokud se splete, mohou zkusit případ dořešit ostatní hráči. K zatýkání musí být každý detektiv vybaven policejním odznakem, který si vyzvedne ve Scotland Yardu. S tímto odznakem získává pravomoc uzavřít ostatním ulici s důležitým důkazem a zpomalit tak své živé, či počítačem řízené protihráče.

Papírový manuál v krabici plnil funkci průvodce hrou. Jsou v něm složky všech třiceti případů s popisem podezřelých osob, okolností kriminálních činů, včetně toho, na co by se měl hráč-detektiv zaměřit pro zdárné vyšetření zločinů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.