Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

1916: Der Unbekannte Krieg

1916: The War You Never Knew

56
8 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.03.2011 PC
Vývojáři:
Dadiu Games
Oficiální stránky:
http://1916.dadiugames.dk/
1916: Der Unbekannte Krieg je temná, až hororová 1st person akce, odehrávající se v zákopech 1. světové války. Vaším cílem není střílet Němce, ale najít v zákopovém labyrintu žebřík, tedy cestu ven. Váš jediný nepřítel je strach a tajemný ještěr, který je vám neustále v patách.

Hra má originální grafiku a celkově je na freeware poměry velmi dobře zpracována. Znovuhratelnost je ovšem mizivá.


Poslední diskuzní příspěvek

davi.k: Ono to není zas tak těžký. Já jsem zprvu také bloudil, ale když jsem se dostal do bunkru, kde jsem našel mapu, tak to začalo dávat…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Ach ano, I. světová válka... ta hrozná doba, kdy proti sobě stálo Německo a Jurský park. 1916: Der Unbekannte Krieg (neznámá válka) je ve skutečnosti vcelku povedeným hororem, inspirovaným třeba známou sérií Penumbra. Vy jakožto hrač jste pasován do role pouhé kořisti, která splašeně pobíhá v zákopech a hledá spásu (nazývejme ji třeba žebřík).
Obtížnost hry je velmi vysoká, délka by naopak měla být velmi krátká. Strach po krátké chvíli vystřídá pouhá frustrace, původně snově strašidelné prostředí začnete vnímat jako cestu do školy / práce.
Počáteční výběr jazyk mezi angličtinou a dánštinou je vcelku k ničemu, jelikož ve hře samé narazíte pouze na němčinu.

Pro: zdání bezútěšnosti, ozvučení

Proti: obtížnost

+20