08.05.2014

Píše se rok 1849 a v Kalifornii bylo právě objeveno zlato. A jak už to bývá, vy se rozhodnete vyrazit na západ za vidinou bohatství a slávy v blížící se zlaté horečce.

1849 je budovatelská strategie, jejímž cílem je spravovat zlatokopecké městečko, což obnáší výstavbu domů a najímání pracovníků, s následnou péčí o jejich vlastní potřeby (jídlo, ubytování, morálka a další). K tomu budete muset spravovat a koordinovat rozrůstající se produkci a vznikající obchodní síť. Vše za účelem zvyšování prosperity městečka.

Hra obsahuje dva módy. Režim kampaně sleduje vývoj zlaté horečky od těžebních táborů až po rušná města. Každý scénář města představuje hráče s unikátními startovními podmínkami, cílem hry a překážkami. V samostatné hře se vygeneruje náhodná mapa založená na základě geografických údajů z oblasti mezi tichomořským pobřežím a hor Sierry Nevady (počasí, rozmístění zdrojů). Do vínku dostanete i něco málo do začátku a zbytek už bude na vás.

To mě zaujala, ale prej to má děsně jednoduchý a stereotypní herní principy :/ což je u podobný hry průšvih.