Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

18 Wheels of Steel: Extreme Trucker

52
15 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
06.10.2009 PC
Vývojáři:
SCS Software
Oficiální stránky:
http://www.extremetrucker.com/
Extreme Trucker je ďalšou hrou so série 18 Wheels of Steel, tentoraz – ako napovedá názov – extrémne ladená jazda. Slovami marketingu: nebezpečnejšie trate, väčší náklad, podivuhodnejšie stroje v troch rozličných častiach sveta.

Tentoraz je k dispozícii 25 rozličných nákladiakov a ťahačov s viac ako 30 druhmi nákladu. Podstatou však stále ostáva doviesť náklad bezpečne, avšak tentoraz cez celkom nebezpečný terén.

SCS nám v tomto pokračovaní ponúkajú mierne zmenený koncept, namiesto veľkej mapy a relatívnej voľnosti sú k dispozícii tri menšie mapy z rôznych kútov sveta: Severná Amerika (resp. Kanada), Južná Amerika a Austrália. Hráč si vyberie mapu a následne jednotlivé zákazky. Ak dorazí v poriadku do cieľa získava body, z ktorých sa samozrejme odpočítava ak je náklad poškodený.


Poslední diskuzní příspěvek

Komentar to nebude, len...z principu to nie je zle, ale ten koncept, ktory si tentoraz v SCS vymysleli je od zaciatku nudny. Dostat vopred…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Mám slabost pro tyto „menšinové“ simulátory a i když jim často na chuť nepřijdu, plně rozumím hráčské komunitě okolo nich a sám si je rád vyzkouším. Extreme Trucker je ovšem jednoznačně krokem zpět.

Oproti předchozím dílům zde není k dispozici žádná kariéra a tak motivace hrát skončí přibližně po hodině hrání. Zhruba za necelou hodinu totiž projdete, respektive projedete, všechny tři nabízené herní lokace. A to je málo. To je sakra málo. Mapy jsou tentokrát velmi malé a každou projedete z jednoho konce na druhý zhruba za 15 minut. Trucky si nekupujete, nenajímáte a po dokončení mise s nimi už dále nedisponujete. V každé lokaci si vyberete ze tří nabízených úkolů lišící se vzdáleností, typem trucku a nákladu, denní dobou a počasím. Za splněnou misi, ve které se nedopustíte nehody a splníte časový limit, obdržíte předem daný počet bodů a otevřou se vám další nové tři mise. Body se sčítají a k postupu do další lokace je třeba dosáhnout určitého levelu.

Grafické zpracování se nese v duchu předchůdců, takže je jasné že orgie se opět nekonají. Stromy a keře jsou v klasickém čtyř-cípém provedení. Na druhou stranu, textury už snad lepší být ani nemohou a za určitých podmínek ve hře si zastaralosti objektů ani nevšimnete. Přístrojové desky kamionů jsou příliš nevýrazné a až moc si vzájemně podobné, než aby bylo o co stát. Nejhůř dopadla lokalita Jižní Ameriky, na které je zastaralost enginu nejvíce patrná. Kupodivu, na screenshotech je tomu přesně naopak, ale jedná se pouze o klam. Když vidíte hru v pohybu, jsou určité designové prvky přímo k smíchu. Tropické lesy tvořené z několika čtyř-cípích stromů a hory potažené všechny jednou a tou samou texturou, vypadají v dnešní době už krajně podezřele.

Ve hře není policie, žádné dopravní předpisy neexistují a díky obnově časového limitu se nový Extreme Trucker stává čistě závodní hrou v módu Time Attack bez žádného dalšího smyslu. Máte minimální možnost výběru a minimální možnost vyžití. Hra je navíc extrémně nepřizpůsobivá, pokud vyjedete ze silnice, v ideálním případě se zastavíte o neviditelnou zeď, v horším případě vás hra zasekne hned po pár metrech s nápisem Job Failed a můžete misi opakovat. Jestli si myslíte, že titul od českých vývojářů bude v češtině, nebo alespoň s možností přepnout na naši evropskou metrickou soustavu, tak jste na omylu.

Abych neházel jen špínu, pokusím se do závěrečného shrnutí vypsat, co je na hře také dobrého. Nečekaně a poprvé v sérii na mne zapůsobila atmosféra. Zimní radovánky v dynamicky se měnícím počasí i denní době stojí za to a člověk má skoro pocit, že je třeba přitopit. Taktéž vyprahlá savana i deštivé tropické lesy přináší do série vlastně jedinou dobrou novou myšlenku. Trucků je poměrně hodně typů, což by bylo kladem, kdyby se všechny neřídily stejně. Změna herního stylu by byla stravitelná, pokud by bylo lokací k dispozici o dost více. Takto hra vypadá spíše jen jako demo, po hodině hraní už titul zkrátka nemá co nabídnout. To mluví za vše.

Pro: atmosféra různorodých lokací, dynamické počasí, slušné textury, první radikální změna v zaběhlé sérii..

Proti: .. která nedopadla právě nejlépe, žádná kariéra, pouze jednotlivé mise, tři malé lokace, zastaralý engine, velmi zjednodušené a krátké

+6