Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zombie Cow Studios

Spojené království
Založeno 2008, zrušeno 2011
Zombie Cow Studios bylo založené v roce 2008 Danem Marshallem v Londýně jako nezávislá vývojářská firma, která se snaží svými originálně laděnými herními díly zaujmout co možná nejširší publikum. Firma se zaměřuje především na Indie scénu s distribucí probíhající digitálně prostřednictvím svého vlastního webu. Dan Marshall ve velmi krátké době poskládal a vybudoval v Zombie Cow Studios výborně fungující tým plný mladých a talentovaných lidí (Ben Ward) různých profesí (grafici, hudebníci atd.). Tento kolektiv se snaží poskytovat svým fanouškům možnost vlastního vyjádření k daným hrám, prostor jejich konstruktivní kritice, nápadům a návrhům. Tyto podměty berou v Zombie Cow Studios jako nedílnou součást procesu vývoje svých her. Popsaný přístup se jim prozatím vyplácí, většina vydaných her je totiž odbornou kritikou velmi vysoce hodnocena.

Ještě před založením studia měl Dan na kontě 2D multiplayerovou cartoonovou bojovku Gibbage (2006), kde proti sobě stojí v rámci klasického deathmatche dva hráči. Založením studia pak veškerá dosavadní tvorba včetně Gibbage přešla pod hlavičku Zombie Cow Studios.

První hrou samotného studia je klasická 2D point and click adventura z roku 2008, Ben There, Dan That!, oceněná v témže roce jako nejlepší freeware adventura. Již zde byla patrná originální grafická stylizace. Poté nasledovalo volné pokračování Time Gentlemen, Please! a Cruxade (inspirace Tetrisem), oboje z roku 2009.

Posledním herním počinem pod hlavičkou Zombie Cow Studios se v roce 2010 stal edukativní titul Privates, vytvořený pro britský Channel 4, za který později Dan získal ocenění The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA - Children’s Awards) v kategorii Learning-Secondary.

V květnu 2011 Dan studio přejmenoval na Size Five Games.