Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

XXv Productions

Spojené království
Založeno 1998
XXv Productions byl založen v zimě 1998 Jonathanem Boakesem v Anglii. Studio začínalo výrobou webových stránek, krátkých videofilmů a interaktivních CD-ROMů (převážně vzdělávacího charakteru). Na jaře 1999 se Jonathan Boakes rozhodl vytvořit krátkou hru nazvanou The Displacement, což byla fotografická adventura zahrnující cestování časem uvnitř a v okolí jednoho viktoriánského domu v Londýně. Hra sice nebyla komerčně vydána, ale byla k dispozici on-line. Boakes se osobně zabývá tvorbou adventur, protože je má nesmírně rád. Dokonce se o počítače dříve nijak zvlášť nezajímal, dokud mu kamarád v roce 1996 neukázal Zork Nemesis. Od té doby adventurám naprosto propadl.

V roce 2002 studio vydalo svoji první 3D adventuru Dark Fall: The Journal. Hra je inspirována TV seriálem „Sapphire and Steel“. O dva roky později vzniklo nepřímé pokračování prvního dílu, Dark Fall 2: Lights Out.