Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Turbine

USA
Založeno 1994
Společnost založená v roce 1994 za účelem vyvinout MUD (Multi-User Dungeon, de facto to samé jako MMORPG, viz. slova Jana Monsarrata, jednoho ze zakladatelů: "Imagine thousands of people in some kind of huge graphical chat, playing wizards and fighters and magicians.") čtyřmi bývalými studenty Brown University se nejprve jmenovala Cyberspace, Inc., od roku 1996 Second Nature a o rok později již Turbine Entertainment Software. V roce 2005 si společnost zkrátila název na finální Turbine, Inc.

V roce 1995 si hrstka zaměstnanců vytvořila obchodní plán a začala uskutečňovat svůj sen = vyvinout MMORPG. Během pár let čítalo vývojářské studio asi 70 lidí. V roce 1999 se záměr společnosti uskutečnil a světlo světa spatřila hra Asheron's Call. V roce 2002 uvedli na trh pokračování Asheron's Call 2: Fallen Kings (opět MMORPG), v roce 2006 Dungeons & Dragons Online: Stormreach a v roce 2007 online hru na motivy knižní trilogie Pán prstenů, The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar.

V současnosti (r. 2008) má společnost přes 200 zaměstnanců.

Nejlépe hodnocené hry