Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Petr Vašíček

Česká republika
Založeno 1996
Petr Vašíček začal programoval hry v roce 1996, kdy vyvíjel Football Manager 96 a 97 a následně i Victory Soccer Manager 98, ale ani jedna z těchto her nebyla nikdy vydána. Vašíček tím však získal potřebné zkušenosti pro vytvoření Czech Soccer Manager 99, což byla první vydaná hra následné série. Byla naprogramována ještě pro MS-DOS, ale fungovala i na operačních systémech Windows. Rok na to vyšel Czech Soccer Manager 2000, se kterým Vašíčkovi pomáhal grafik David Mrnuštík a správce lig Petr Dohnal a po dalších patnácti měsících spatřil světlo světa Czech Soccer Manager 2001.

Největší úspěch však Vašíček dosáhl se hrou Czech Soccer Manager 2002 FE, která vyšla v roce 2002 a každoročně na ní vychází aktualizace soupisek a další updaty, jako je editor scénářů nebo prohlížeč kariér.

Vedle série CSM Vašíček naprogramoval také nepříliš známou tahovou strategii Star Wars: Proti císaři, kde v roli rebelů svádíte vesmírné bitvy s temnou stranou.

Mezi lety 2001 až 2007 vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Poté pracoval v několika zahraničních společnostech např. IBA Group, Emeldi United Bussines Media převážně jako programátor v jazyce Java.

Nejlépe hodnocené hry