Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Motelsoft

Německo
Založeno 1990
Vývojářské studio z německého Stuttgartu založené v roce 1990 Heinzem Munterem a Haraldem Breitmaierem. Ještě předtím, než se poznali, oba byli fanoušky počítačů Atari a nezávisle na sobě zkoušeli programovat. Počátek jejich spolupráce se nesl ve znamení čistě amatérského programování a tvorba her byla vlastně pouze koníčkem. Z této doby jsou i jejich první programy na počítače Atari, Spaceball 1 a Spaceball 2 nebo RPG Seven Little Horrors, kde se odrazilo jejich ovlivnění tvorbou švýcarského malíře H.R.Gigera, který je mimo jiné známý vytvořením předlohy pro hollywoodského Vetřelce.

Studio bylo založeno jako Breitmaier & Munter, později fungovalo pod názvem Motelsoft Breitmaier & Munter, od roku 2008 již jen jako Motelsoft. Od roku 1993 již docházelo k vývoji her pouze na PC a vznikla jich celá řada. Byly to RPG, adventury, karetní i logické hry. Od počátku svojí existence funguje dvoučlenné studio na poloprofesionální bázi, některé hry byly již od počátku vydány jako freeware, ostatní byly distribuovány za minimální ceny.

V současné době je možné na stránkách Motelsoft získat jejich kompletní tvorbu, včetně lehce erotických komiksů, jejichž hlavní hrdninou je Toni Roco a jejich tvorbě se Harald Breitmaier věnuje od roku 2006.