Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

38 Studios

USA
Založeno 2006, zrušeno 2012
38 Studios (zpočátku Green Monster Games) založila bývalá americká baseballová hvězda Curt Schilling, který studio později přejmenoval podle čísla svého dresu. Do studia naverboval mezi jinými i Todda McFarlana a R. A. Salvatora, který pro jejich tvorbu vymyslel celý nový svět i příběhové pozadí.

Původní záměr Curta Schillinga byl vytvořit nové a převratné MMORPG, nicméně jediná hra, kterou 38 Studios před svým zánikem vydali, byla Kingdoms of Amalur: Reckoning. Současně s touto hrou vyvíjeli i zmíněné MMORPG, přezdívané Project Copernicus, jenže už v roce 2010 na ně začaly doléhat finanční problémy plynoucí z vývoje dvou obrovských projektů najednou a půjček, které si na ně museli vzít (zejména půjčka $75 milionů od státu Rhode Island).

Hra Kingdoms of Amalur: Reckoning vyšla v únoru 2012 a přestože si u většiny recenzentů odnesla nadprůměrná hodnocení, pro studio se stala naprostým propadákem, jelikož jim nepřinesla ani korunu. Distributor EA, který hru pomáhal financovat necelými $30 miliony, měl totiž podle smlouvy vyplácet studiu 30% podíl z prodeje, ale až poté, co se EA vrátí jejich investice. Podle vedoucího financí 38 studios Richarda Westera by se hry muselo prodat přes 2 miliony kusů, aby studio mělo příjmy. Zakladatel 38 studios Curt Schilling v tomto podniku utopil téměř veškerý svůj osobní majetek v hodnotě více než $50 milionů, který získal během své kariéry v baseballu.

Všechny tyto události vedly k vyhlášení bankrotu studia 24. května 2012. Vyšetřování bankrotu u soudu započalo v první polovině července 2012, zatím bez konce.

Nejlépe hodnocené hry