Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Deus Ex: Invisible War

  • PC 70
Tohle není nástupce Deus Ex, tohle je konzolová šaškárna pro děti sloužící jako parodie na první díl. Už jenom volba mezi pohlavími...kvůli těm pár odlišným dialogům zcela zbytečné.

Pravdou ale je, že příběh je dobrý, ovšem působil na mě jako slabý odvar v porovnání s jedničkou. Lokace jsou prťavé, pořád samý load.

Na druhou stranu tu jsou možnosti volby mnohem častější než v prvním díle, ale jsou vám strkány na stříbrném podnose - ve hře můžete zastřelit jakoukoliv vedlejší postavu, pokud máte v ruce zbraň...jako kdyby vám hra říkala - teď se rozhodni. To u jedničky nebylo.

Co ale považuji za výrazný klad jsou následující věci - spojení multitoolu a paklíče do jednoho nástroje...a...nebijte mě...vyřazení rpg prvků - jistě, prakticky mizí touha dělat vedlejší úkoly, ale hra se tím stává svižnější a rychlejší a akčnější. A člověk si ty vedlejší úkoly stejně udělá.

Stejné náboje pro každou zbraň, to je takové zvláštní. Na jednu stranu je to hovadina, že by z jednoho zásobníku mohla vyletět buď kulka nebo raketa, na druhou to do hry přidává trochu té strategie, protože zejména v závěru není nábojů přehršle (ačkoliv záleží na tom, jaký ten závěr to je) - ano, opět se nabízí několik možných konců.

Biomody nejsou špatné, ale je jich tam mnoho - když jsem hru dohrál, zbylo mi jedenáct upgradeů. V prvním díle člověk slavil, když nějaký našel, tady si říká "a hele, další"...a setkání se starými známými působí jako špatný vtip, který ani dobrá grafika nezachrání.

Bylo to pro mě největší zklamání, jaké jsem kdy u pc zažil. Ani po druhém projetí se můj názor nezměnil, ačkoliv mám o hře o něco větší mínění než kdysi, pořád si myslím, že jakožto pokračování DE není dobrá...uvidíme co trojka.

Pro: příběh, možnost volby, pro neználky prvního Deus Ex asi výborná hra

Proti: ostudné pokračování legendární hry, konzolová omezenost,

+14