Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
25 let

Komentář

Přejít na komentáře

Mass Effect: Pinnacle Station

  • PC 45
Egh... tak to jsem opravdu rád, že jsem zase ztratil několik hodin letních radovánek hraním něčeho, o čem vím, že už na to v životě nehrábnu.

Dobrou představu o kvalitě DLCčka vám dá hned několik prvních minut po "příletu" na samotnou Pinnacle Station. Po jejím výběru z galaxy mapy následuje pouze loading screen, přičemž následně se Shepard prostě jen tak objeví na chodbě nudně sestavené stanice, kde na vás čeká veškerá ta "sranda". Co mě ale přinutilo opravdu nadzvednout obočí bylo několik prvních rozhovorů s místními... hra se ani nepřepla do klasického dialogového módu, ale tak nějak se divně prolínala mezi jednotlivými charaktery, které zrovna měly něco na jazyku. Asi jako když si poprvé zkoušíte Garry´s mod a rozhodnete se si udělat svůj první rozhovor mezi postavami. Což je takové... smutné až lehce depresivní. Váš úkol je prostý - ve všech modulových arénách být na prvním místě s nejlepším skórem. Někde to je v poho, někde jsem zas myslel, že mi exploduje hlava vztekem. Zásadní problém je, že DLC v mnoha případech strašně sází na štěstí. Nejhorší je Time Trial, kde musíte v co nejkratším čase zlikvidovat všechny nepřátelé, kteří se spawnují ve vlnách. Mnohokrát jsem byl naprosto chirurgicky přesný - s pohyby, schopnostmi, střílením... ale stejně se vždycky něco posralo... Něco se nespustilo včas, nepřátelé se objevili příliš daleko...Nemluvě o tom, že v každé aréně na vás furt huláká její šéf, opakující stále ty samé otravné hlášky. ,,Ouch! That looked like it hurt!" Hudba? Žádná. Zajímavé postavy či rozhovory? Nope. Je to prostě tupé DLC s bojovou arénou. Jestli to někoho bavilo, tak gratulace. Možná jsem jen rozmazlený z arény jiného ME DLC, který je kvalitou zcela na odvrácené straně, ale tohle bylo prostě hrozný.

A jako odměna vlastní venkovský byteček? Pfff, za pár let budu mít Andersonův house, kde bude vířivka, bar, posilka a plazma. Nehledě na to, že se mi tam banda emzáků ztříská jak dobytci. Tuhle venkovskou taškařici můžu mít tak maximálně jako kůlnu. A to za tu námahu ani nestála.

Pro: Vlastní kůlna, pár pěkných výhledů na vesmír

Proti: DLC bez duše, často otravné a frustrující, příliš velký spoléhání na štěstí

+25