Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Vladan Marenčík • student ZŠ • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

UFO: Aftermath

  • PC 70
Tuhle hru jsem jako tolik her před ní koupil v edici ABC. Hra zas tak špatná nebyla, dalo by se říct že mě na jeden okamžik docela bavila ale hned po skončení výukové mise mi nějak nešlo ovládání a musím se přiznat že ačkoli jsem princip hraní pochopil tak jsem to ovládat moc neuměl. Příběh hry je docela jasný: z ničeho nic se na orbitě naší modré planety objevilo několik mimozemských lodí, do teď by to ještě nebylo tak špatné že? Jenom že lodě několik dní odmítaly navázat s lidmi jakýkoli kontakt a jednoho dne nečekaně vypustily ze svých útrob miliardy mikroskopických sporů. Ty během pár dní spolehlivě vyhladily podstatnou část lidstva, naopak velice prospěly mimozemské fauně která si tuto planetu vybrala jako jednu ze svých kolonií.

Po zdevastované zemi se tedy nyní kromě všudypřítomných emzáků pohybují i malé skupinky přeživších, které se buď dají na dráhu zločinu ( tj. vykrádat menší města, toulat se po kdysi obydlené zemi a občas si zastřelit nějakého toho ještěra )
nebo se přidají k alianci což je armáda složená zejmána z lehce ozbrojených civilistů. Zatímco první volba je založena hlavně na sehnání potravy k přežití do dalšího dne, druhá volba ( aliance ) je založena zejména na plánování různých podrazů na slizké vetřelce.

Vy coby nový velitel jednotek aliance musíte, ano tušíte správně vyhubit ty emzáky a vrátit vše jak to bylo před jejich příletem. Kromě stavby základen musíte také vybírat zbraně pro vojáky v misích a vybírat vojáky pro jednotlivé mise. Ufo Aftermath není zas tak špatná ale já ji také moc nehrál. Přesto mě však hra docela zaujala a dávám jí zasloužené hodnocení.

Pro: Prostředí, námět, čeština, cena

Proti: ani nevím

-6 +2 −8