Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

NHL 2004

  • PC 95
Kdybych si měl vybrat jednu jedinou hru, kterou bych si vzal na pustý ostrov nebo jedinou hru, kterou už bych mohl dokonce života hrát, bylo by to právě NHL 2004. Určitě to není nejlepší hra, kterou jsem kdy hrál, ale při vrcholení finále Stanley Cupu mi došlo, že jsem ji od roku 2003, kdy jsem ji poprvé nainstaloval, že jsem ji vlastně vždycky měl na každém PC nebo notebooku, který jsem aktuálně vlastnil. A že se mi vlastně nikdy neomrzela. Že jsem jí nikdy nehrál celé dny, ale že si jednou za čas vždycky rád večer zapnu dva tři zápasy a užiju si je. A na Hard dokáže umělá inteligence potrápit, přestože znám hru od A do Z a myslím si, že už mě nemá čím překvapit.

Je pravda, že jsem nehrával každý ročník a třeba posledního ročníku na PC, tedy 09 jsem se taky nahrál dost, kvalitou se 2004 nepřiblížil. I když jsem si v roce 2015 kvůli NHL pořídil Xbox One, bavilo mě to asi týden a pak jsem se stejně vrátil k NHL 2004.

Nejsem extra odborník na grafiku, ale i stařičké rozlišení 1024x768 s poměrem 4:3 nevypadá na 27" monitoru zas tak strašně jako u jiných dobových her.

NHL 2004 má totiž naprosto famózní hratelnost, která se ani po těch letech nepřejí. O tom ostatně i svědčí i Rebuilt mod, který udržuje právě NHL 2004 jako aktuální alternativu pro PC hráče. Protože největší zastaralost je vidět právě v tom, že simuluje 18 let starou sezónu. Atlanta Thrashers se přestěhovala do Winnipegu, Mighty Ducks of Anaheim už nejsou Mighty (i když tady stále s nejlepším logem z celé NHL), Phoenix už taky není Phoenix, spousta týmů už má úplně jiné logo a dresy (Buffalo, Dallas, Florida, Tampa, Vancouver, Washington) a především hrajete s hráči, kteří už v drtivé většině případů ukončili kariéru. Pokud Vám ale tohle nevadí a jde Vám čistě jen o hratelnost, dokáže NHL 2004 na PC zaujmout i dnes.

Co musím ještě zmínit a co je nedílnou součástí zážitku, je nejlepší Dynasty mod, které kdy NHL mělo. Celé rozhraní Vaší 20 leté kariéry totiž vypadá jako webová stránka, kde je všechno intuitivní a myší se krásně ovládá. Vše je přehledné a přesně tam, kde má být. Za poslechu skvělého soundtracku se budete rádi proklikávat všemožnými statistikami, tabulkami, nastaveními, budete skautovat a vyměňovat hráče, nastavovat taktiku a situace na ledě, upravovat lajny apod. A to všechno v barevné kombinaci týmu, za který právě hrajete.

NHL 2004 je klenot a nejlepší NHL, které jsem kdy hrál. O tom svědčí i fakt, že se k němu pořád rád vracím a letos se mi podařilo vyhrát s Carolinou další Stanley Cup.

Pro: Famózní hratelnost, Dynasty mod, obtížnost, soundtrack, intro

Proti: Dnes už zastaralá grafika a nízké rozlišení

+26