Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Dark Fall: The Journal

  • PC 75
Tato hra se mi nelehko hodnotí, byť jsem s ní ve výsledku velmi spokojený. Hráč se ujímá role člověka, který pátrá v oblasti opuštěného a izolovaného nádraží a nádražního hotelu, aby odkryl tajemství náhlého zmizení několika osob jedné bujaré noci, po kterých se slehla zem. Policie ani další vyšetřování nebyla schopna zdejší záhadu zmizení osob vysvětlit, místo zůstalo opuštěné.

Mnoho let poté se na místo vydávají dva studenti s množstvím techniky na odhalování paranormálních jevů. Poodhalí formou různých střípků a z dokumentů jednoho jejich předchůdce část příběhu, část toho, co se tu odehrálo a následně jednoho dne z místa náhle zmizí zanechajíc veškerou svou práci a vybavení na místě.

V tento moment se zde nacházíte vy coby hráč. Asi nejpodstatnější částí hry po letmém prozkoumání zdejších lokací jsou dvě věci a sice poodhalování příběhu a současně řešení různých puzzlů. Zde bych svůj komentář rozdělil - část poodhalování příběhu, čtení různých dokumentů, útržků, poslouchání audio záznamů a sledování kamer - tohle všechno mě nesmírně bavilo. Příběh je velmi dobře postaven, pokud se do něho hráč vrhne, určitě hráče nudit nebude. Čím víc jsem věděl, tím vzrušenější jsem byl v očekávání jak toto celé dopadne. Přirovnal bych to jako poutavou knížku, kde zároveň je potřeba určité interakce a řešení z vaší strany, abyste ji dočetli do konce.

Druhá úroveň jsou samotné puzzly a zejména fakt, že mnohdy opravdu hráč neví, čeho se chytit. Je tu opravdu spousta, spousta materiálů, vodítek a indicií, kdy člověk opravdu netuší, kde je ten další krok, který by měl udělat. Puzzly ve výsledku ani tolik složité nejsou jako neustálá situace, kdy si říkám - aha, to jsem udělal, tohle jsem zjistil a našel, ale co dál? To je právě věc, která může lidi od hry odpoutat. Pozitivem v tomto zážitku může být určitá duchařská atmosféra v kombinaci se zvuky a hudbou a na můj vkus slušný a zajímavý příběh. Pozn: odehráno na Steamu za necelých 20 hodin, v kritických momentech použit hint book, trvalo mi opravdu dlouho, než jsem zjistil, že ta malá černá prostora na peronu je průchod dál, mnoho na první pohled přehlédnutelných věcí. Na druhou stranu, překvapivě jeden z prvních puzzlů vyřešena pískaná melodie u okna - přenesena do not - zahrána na piáno, pěkné překvapení :)
+9