Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

  • PC 70
Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned

Takže, po druhém dohrání GTA IV jsem se pustil i do druhého dohrání EFLC. Tedy spíš bych měl říct, že pouze do druhého dohrání The Ballad of the Gay Tony, neboť the Lost and Damned jsem dříve nedohrál. Tentokrát jsem se však odhodlal a dokončil oba dva příběhy. Ale hezky popořádku.

Jako první jsem si vzal na paškál příběh Johnnyho Klebitze a jeho motorkářského gangu the Lost. Je to tak, v tomto DLCčku se ujmete role motorkáře Johnnyho (kterého jsem vyloženě nesnášel) a budete plnit mise pro jeho motorkářský gang. S ostatními postavami to vlastně není jiné, jsou to všechno takoví tupí bezmozci, opravdu jsem je neměl rád. Celkově mě toto DLC nijak nezaujalo, protože prostředí motorkářského gangu mě vůbec nezajímá. Ale zpět k příběhu.

Během ne moc dlouhé herní doby budete vlastně jen jezdit na motorkách a střílet a semtam se objeví něco jako náznak příběhu. Abych pravdu řekl, ten si už víceméně nepamatuji, neboť mě nijak nenadchl. Objeví se tam sice i nějaké postavy z původní hry a také z druhého DLC, to je však asi jediné pozitivum na příběhu.

Co mě však opravdu štvalo bylo využití města … tedy vlastně nevyužití, prakticky celý příběh se odehrává na jednom ostrově a ani ten není využíván celý. Navíc hudební podklad byl také oproti původní hře příšerný. Když to vezmu kolem a kolem, tak jediným novým obsahem (a taky plusem) je docela dost nových motorek (zejména chopperů, bohužel) a zbraní (zejména divných, bohužel). Nemohu si prostě pomoci, ale dle mého názoru se tohle DLCčko nepovedlo (i když se mnou mnoho lidí nebude souhlasit). Pro mě to byla prostě nuda. Kolem a kolem, 50%.

Klady a zápory:
+ dost nových motorek a zbraní a camea některých postav z původní hry i TBoGT
- oproti GTA IV a tBoGT mnohem nudnější
- skoro žádné využití města, většina misí a času stráveno v Alderney
- naprostá většina postav jsou nesympatičtí týpci, včetně hlavní postavy

Grand Theft Auto IV: The Ballad of the Gay Tony

Do třetice všeho tentokráte dobrého se dostávám i k druhému, mnohem lepšímu, DLC pojmenovaného The Ballad of the Gay Tony. Název v tomto případě může docela klamat, neboť hlavní postavou není homosexuální milionář Tony, ale jeho osobní strážce a asistent v jedné osobě, Luis Lopéz. Oproti Johnnymu je Luis sympaťák, a tak samo i ostatní postavy. Stejně jako v tLaD se zde setkáte se starými známými, ale nejlepší postavou je rozhodně arabský miliardář Yusuf Amir. Tak parádně napsanou postavu jsem snad ještě neviděl. Víc k němu však prozrazovat nebudu, to musíte zažít. Nicméně slovo výstřední je v jeho případě hodně slabé, protože co není ze zlata, jako by nebylo. Oproti němu je Luis muž na úrovni a podle toho vypadají i mise, které s ním plníte. Od nočních klubů, po létání s vrtulníkem až po krádež vagónu metra. Tohle DLC je prostě jízda.

Herní doba je o něco delší než v případě tLaD, v tomto případě jsem však dohrával i tuto hru na 100% Celkem mi zabralo 8 hodin dokončení příběhu a dalších skoro 8 hodin dodělání vedlejších misí, což je na DLC velmi dobré.

Oproti tLaD vyměníte motorky za auta a vrtulníky (zejména obrněný transportér a zlatý ozbrojený vrtulník, dobře známý hráčům GTA V a GTA Online, jsou naprosté parády), motorkářský klub za příjemný byt a dementní motorkáře za lidi na úrovni. Také jsou zde nové zbraně, tentokrát už opravdu dobré a použitelné. Jak jsem již zmínil, většinu hry strávíte v autech a ve vzduchu, takže je logické, že zde je několik nových aut i vrtulníků (i výše zmíněné). Po dlouhém čekání se konečně vrací i tolik vytoužený padák a s ním i mise pro něj přímo určené.

Změny k lepšímu doznalo i UIčko, sice zde převládá růžová barva, i tak to ale je lepší, než v tLaD i v původní hře.
Ačkoliv to vypadá, že je toto DLC bez chyby, dvě malé se tady i tak najdou. Stejně jako v tLaD je zde město prakticky nevyužito, vše se odehrává na prostředním ostrově, na rozdíl od tLaD je však využit skoro celý. Druhou vadou na kráse je náplň vedlejších misí, které jsou všechny skoro stejné, po čase omrzí a vyplatí se je hrát jenom pro splnění hry na 100%.

Abych to tedy celé shrnul, tohle DLC je naprostý opak toho druhého. Dokonce mě bavilo i více než původní hra, škoda jen, že to bylo DLC a ne plná hra. Hodnotím vysoce nadprůměrně 90%.

Klady a zápory:
+ příjemnější UI než v základní hře i TLaD
+ parádní nové zbraně a dopravní prostředky
+ konečně padák
+ Mnohem zábavnější než TLaD a GTA IV, mnohem sympatičtější hlavní hrdina než v TLaD a GTA IV
+ camea některých postav z původní hry i TLaD
+ herní doba – nějakých cca 16 hodin na 100% dokončení hry, příběh cca 8 hodin
+ Yusuf Amir, neskutečné parádní postava, takového šílence jsem ještě neviděl
+ Mnoho leteckých misí, což má macs rád
- vedlejší mise jsou všechny skoro stejné, po čase fakt omrzí a osobně jsem je dělal jen kvůli 100%
- nevyužitá celá mapa, hraje se prakticky jen na prostředním ostrově

Finální verdikt:

I přes opravdu skvělé tBoGT musím tady hodnotit jako celek, proto když sečtu a zprůměruju, vychází mi z toho pouze průměrných 70%, které bohužel korespondují s tím, jak je tento pack dvou DLC nekonzistentní.

Pro: V článku.

Proti: V článku.

+9