Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Tomáš / 20 let / ČR - kraj Olomoucký

Komentář

Přejít na komentáře

Minecraft

  • PC 85
Říkejte si co chcete, Minecraft je suprové a dost kreativní lego. Tolik kostiček, tolik barev, tolik kombinací, hra si svojí pověst dětské hry až tak nezaslouží (i když trochu jo). Jak řekl youtuber NakeyJakey. "Minecraft je hra pro děti, která se k vám chová jako k dospělím" . Jednoduše vám neřekne kam jít, co dělat, či jak to dělat, prostě něco děláté a něco z toho vznikne.

Sandbox jak má být. V kreativitě se zde kladou pouze minimální meze a vy si tu svojí můžete užít v jakémkoliv herním modu. Hra mě při každém rozehrání bavila nejvíc v survivalu. Omezené množství surovin mě vždy nutilo přemýšlet a prozkoumávat. Tato kombinace mě dokázal udržet po několik hodin dobře stráveného času.

Samotné tvoření blok po bloku může začít rychle nutit, ale když se musíte krotit ve svých plánech, tak se vám teprve ukáže zábava. Vymýšlení různých ekonomických řešení staveb vašeho světa je ve skutečnosti mnohem víc kreativní než "Creative mod"

Stylizace všeho do kostiček k tomu jde. Realistická grafika by se v tomhle světě dost špatně odrazila na atmosféře. Krásně tu sedí "Méně je někdy více". Minecraft je učebnicový příklad. Podle mě tady jednoduchost podněcuje kreativitu. No a o tom Minecraft je, objevovat a tvořit. Čekali jste víc? Za mě je tohle dost.

Pro: Atmosféra prostředí, průzkum a kreativita

Proti: Jednoduchá hra, proto se často komunita zdá být jednoduchá

+21