Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
51 let • ČR - kraj Královéhradecký

Komentáře

The Ball

  • PC 85
Pokud pominu hodně ubohý příběh vyprávěný prostřednictvím nacházených útržků záznamů dávné civilizace a nevyhovující pohled první osoby- vypadá to že jste trpaslík nebo se plazíte, má tato hra moje sympatie. Jedná se o neotřelý herní koncept kdy jste s vaší koulí svázáni pevným poutem které se snad dá přirovnat ke Companion Cube z Portalu, jen je mnohem silnější.Kámoška umožňuje pokračovat v cestě vpřed skvěle navrženými levely, drtí nepřátele,pomáhá řešit různorodé puzzle a vůbec umí spoustu zajímavých kousků.Pokud byly chvíle kdy jsem se od ní měl byť na malou chvíli odloučit, činil jsem tak velice nerad. Dává totiž pocit jistoty ve zvláštním,cizím a nepřátelském prostředí jeskyně ač má sama s čímkoli lidským pramálo společného. Velice sympaticky působí i to, že pokud se cesta podzemím nedaří nic se neděje, checkpointy jsou umístěny rozumně a hráč nemusí opakovat zbytečně dlouhé úseky stále dokola. A pokud je vážně zle, pouhým stiskem klávesy je možné vyvolat nápovědu i když nevelká obtížnost hádanek mě donutila ji využít jen jednou.Nenajdete zde ani hodinové boje s bossy které musíte trefit jen a pouze do pihy na levém malíčku jinak jsou nesmrtelní. Nedochází tudíž k frustraci, která je schopna mi zkazit sebelepší hru.Hudba fajně podkresluje a neruší což je další plus a ve výsledku jde tedy o hru která je výbornou volbou pokud hledáte atmosféru, hádanky a nechcete se moc trápit.
+13 +14 −1

Penumbra: Overture

  • PC 85
Zatraceně mám já tohle zapotřebí? Přesně toto jsem si říkal po každém přestálém pokusu o infarkt při hraní této čiré hrůzy.Myslím, že jsem se i často nahlas modlil ať už se ty dveře otevřou a pokud jsem v minulé lokaci nedejbože zapomněl nějaký předmet...vůbec se mi nechtělo se vracet.Soubojový systém jsem za celou dobu nepochopil, takže jsem jen prchal a skrýval se což zážitku jen prospělo, mému zdraví však nikoli.Nebudu se rozepisovat o grafice a podobných věcech to udělali a kvalitněji přede mnou jiní, pouze zmíním ozvučení které mi v hlavě uvízlo velmi silně.Ještě dodám,že jsem to celé absolvoval s ovladačem Novint Falcon který mi umožnil pocítit nejen tíhu přesouvaných kamenů, což byla ta příjemnější záležitost, ale hlavně mi způsoboval dřevěnící nohy a duševní vychýlení když se mi zatřásl v ruce při napadení.Však vy víte čím.Přežil jsem a dokončil, kdo také dohrál zatleská mi a kdo nezkusil tak o hrůze nic neví.Snad napíšu hodnocení i na další díl,právě ho instaluji.Zas mě to bude mrzet.A kdybychom se neviděli.....

Pro: koncentrace hrůzy

Proti: to snad musí být zdraví škodlivé

+28