Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Ball

64
29 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
akce > 1st person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.10.2010 PC
Vývojáři:
Teotl Studios
Oficiální stránky:
http://www.theballthegame.com
The Ball je singleplayerovou logickou hrou, která je založena na Unreal Engine 3, přičemž podobnost se samotným Unreal Tournamentem 3 je na první pohled jasná prakticky z jakéhokoliv screenshotu. Projekt začal jako pouhý mod, ovšem díky jeho popularitě se ho tvůrci rozhodli zkusit vydat také jako plnohodnotnou hru.

Hlavním hrdinou je archeolog pracující na svahu nečinné sopky. Co se ale nestane, při jednom z průzkumů četných přírodních útvarů zůstane uvězněn v jeskyni. Vzhledem k tomu, že ven se dostat nejde, rozhodne se prozkoumat vzdálenější kouty jeskyně. Nedlouho poté zjistí, že se v jeskyni skrývají ostatky nějaké pradávné civilizace. S těmito ostatky nalezne také obrovskou kouli potaženou zlatem a železem. Aby se z této patálie dostal, musí se naučit ovládat kouli a zjistit, jakou roli hraje ve vymření celé civilizace.

Hra slibuje zhruba 6 hodin plných dobrodružství, ve kterých projdete 8 úrovní. Pomocí koule nebudete pouze řešit hádanky a překonávat roztodivné překážky, ale také drtit mumie a další nepřátele, kteří se vám postaví do cesty. Vzhledem k tomu, že hra je distribuována přes systém Steam, obsahuje také achievementy a hráčské žebříčky, ve kterých budete bojovat o umístění hraním survival módu, jenž obsahuje navíc další 4 úrovně.

V roce 2016 vyšlo volné pokračování The Solus Project, na kterém se podíleli i čeští Grip Games.


Poslední diskuzní příspěvek

Savage ma velmi vystizny komentar, je toho malo, co bych dodal, snad jen ze podzemni scenerie jsou i pres starnouci engine fantasticke a rad…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Pokud pominu hodně ubohý příběh vyprávěný prostřednictvím nacházených útržků záznamů dávné civilizace a nevyhovující pohled první osoby- vypadá to že jste trpaslík nebo se plazíte, má tato hra moje sympatie. Jedná se o neotřelý herní koncept kdy jste s vaší koulí svázáni pevným poutem které se snad dá přirovnat ke Companion Cube z Portalu, jen je mnohem silnější.Kámoška umožňuje pokračovat v cestě vpřed skvěle navrženými levely, drtí nepřátele,pomáhá řešit různorodé puzzle a vůbec umí spoustu zajímavých kousků.Pokud byly chvíle kdy jsem se od ní měl byť na malou chvíli odloučit, činil jsem tak velice nerad. Dává totiž pocit jistoty ve zvláštním,cizím a nepřátelském prostředí jeskyně ač má sama s čímkoli lidským pramálo společného. Velice sympaticky působí i to, že pokud se cesta podzemím nedaří nic se neděje, checkpointy jsou umístěny rozumně a hráč nemusí opakovat zbytečně dlouhé úseky stále dokola. A pokud je vážně zle, pouhým stiskem klávesy je možné vyvolat nápovědu i když nevelká obtížnost hádanek mě donutila ji využít jen jednou.Nenajdete zde ani hodinové boje s bossy které musíte trefit jen a pouze do pihy na levém malíčku jinak jsou nesmrtelní. Nedochází tudíž k frustraci, která je schopna mi zkazit sebelepší hru.Hudba fajně podkresluje a neruší což je další plus a ve výsledku jde tedy o hru která je výbornou volbou pokud hledáte atmosféru, hádanky a nechcete se moc trápit.
+13 +14 −1
  • PC --
Hru jsem vyzkoušel a dohrál díky herní výzvě, kde jsem vybral žánr, kterému zrovna neholduji. Nutno říci, že i když mě tyto hry moc nebaví, The Ball jsem si opravdu užil. Hra je povedeně zpracovaná a asi tím nejlepším ze hry je onen míč, se kterým jste na cestách celou dobu a potřebujete ho skoro úplně všude. Příběh sice moc nezapůsobil, ale samotná mechanika hry je kvalitní, už jenom díky Unreal Engine 4.
+2