Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
32 let • ČR - kraj Liberecký

Komentář

Přejít na komentáře

GUN

  • PC 80
Rozhořela se tu docela debata o téhle hře, tak sem přidám svůj příspěvek, který jsem před 5 lety napsal na fórum Doupěte. Tehdy to bylo hráno na notebooku s Radeonem 3650. Žádná slohovka, ale to hlavní tam je:

Takže...hru mám prakticky dohranou, chybí mi jen poslední pokerový vedlejší mise, protože poker neumím...nevadí, v pondělí se ve škole naučím a dohraju to definitivně. A teď ke hře. První pocity byly nepopsatelný, ta hra měla úžasnou atmosféru. Tahle eufórie pochopitleně časem opadla, protože to není hra na 8 hodin, jak někdo napsal (rofl). Příběh je naprosto klasický, nechybí v něm zvraty a hledání vlastní identity. Hlavní postavou je "pobělený" indián, celkem sympaťák (btw. teď jsem hrál 3 hry za sebou, kde je v hlavní roli indián...COJ, Turok, Gun :-D). O "GTA like" hře se mi tak nějak všeobecně špatně píše, čili spíš vypíchnu plusy a mínusy.

PLUSY:
1) Příběh a atmosféra, dobré mise
2) Celkem přívětivé ovládání, možnost přiblížení při střelbě, dostatek zbraní
3) Na první pohled pěkný svět
4) Zajímavé grafické efekty
5) Pasoucí se zvířata, některé zajímavé vedlejší mise
6) Sympatické postavy, sviňští záporáci
7) Perfektní filmové scény
8) Nízké nároky. Hra jela bez problému na plné detaily při 1440*900, vyhlazování mi nešlo ve hře zapnout, ale vůbec jsem ho nepostrádal. Hra se rozkrouhala jen při opravdu náročných scénách, kde byl všude kouř a kamera v něm. To se stalo asi tak 5x za celou hru.
9) Čeština (titulky) a perfektní dubbing (aj).

Zajímavosti:
1) Ve hře se nešetřilo na brutalitě. Krom toho, že vy samozřejmě můžete (ale nemusíte) sprovodit ze světa jakéhokoliv člověka či zvíře, tak během samotného příběhu vám kněz podřeže holku před vašima očima, uvidíte dekapitaci kněze, zastřelení farmáře se ženou brokovnicí "čestnými" šerify, umučené svázané indiány, trýznění střílením do rukou apod.
2) Myslím si, že pozdější hra COJ se v GUNu velmi velmi inspirovala. A to nemyslím pochopitelně tématiku, ale některé prvky příběhu, ovládání a herních principů.

MÍNUSY:
1) Obrovským mínusem a věcí, která mi brání označit tuto hru za téměř dokonalou, jsou bossové. Bože můj, proč jen museli tuhle výbornou hru zprasit takovou kravinou. Dá se to pochopit ve sci-fi střílečce, ale tady? Proboha, člověk, ať je sebevětší svině, je pořád jen člověk a jeden head-shot mu musí stačit. Když jsem byl v příběhu na 43%, objevil se boss, kterého jsem za boha nemohl udělat. Inu vykašlal jsem se na to, ostatní postavy tam nechal klidně stát a šel udělat všechny dostupné vedlejší mise. Tak jsem se "potunil" a přišel jsem zpátky a hle, boss schytal 5 ran a bylo po něm. Nicméně poslední boss, kterýmu neubližovaly kulky, protože měl zbroj...no jo sakra, ale co měl na hlavě? Pár šedivých vlasů, tak proč mu head-shoty nic neubíraly?! No nic, tohle byly jediné okamžiky, kdy jsem sáhl po návodu. Nakonec se dal zabít jen zápalnými šípy, od kterých se vznítily podzemní výpary (ehm takhle se přesně zabíjela jezerní potvora v Turokovi :-D). Takže znova, největším mínusem hry, jsou bossové. Jsou k smíchu a akorát naserou.
2) Malý svět. Ano, na první pohled vypadá celkem velký, ale po pár hodinách se zorientujete a zjistíte, že je vlastně proklatě malý, sice relativně rozlehlý, přesto malý. Obsahuje 2 města, přičemž jedno je spíš jen pár baráků v řadě. Do některých interiérů můžete vstoupit, ale k ničemu vám to moc nebude. V některých se pochopitelně odehrávaly příběhové mise.
3) Hra nepodporuje širokoúhlé monitory. Sice se mi ji podle návodu povedlo zvětšit na 1440*900, nicméně aspect zůstal 4:3, ale upřímně mi to vůbec nevadilo.
4) Záseky při průjezdu krajinou způsobené loadingem. Tohle mě štvalo opravdu hodně a čím dýl se hra hrála, tím větší ty záseky byly, taky se mi povedlo vjet do města bez textur, které naskočily až za okamžik. Tohle se opravdu nepovedlo.
5) Hemžící se textury trávy a písku. Nevím, jak to jinak popsat, to samé jsem měl v GTA SA.
6) Nevím jak to nazvat, není to tak, že by nepřítelé měli kolem sebe velký hitbox, spíš jde o to, že je to konzolový port, a tak váš zaměřovač je relativně velký a cokoliv je v něm, je zkrátka zasaženo. Navíc červená, čili minout je problém. Pokud chcete ale dávat head-shoty, musíte mířit. Tu a tam taky měla hra tendenci sama zaměřovat, ale nic hrozného.
7) Celkem nepřirozeně vylidněné město a okolí, na kolejích mimo mise nejezdí vlak apod. Vtipně také působil jeden plakát se zločincem, kde stálo, že jedno z měst je v Novém Mexiku, druhé je v Kansasu. Na koni to byla asi minutová cesta :-D
8) Později nudné vedlejší mise
9) Chybí návod na pokr :-D

Takže jak už jsem řekl, ze začátku jsem to viděl na devadesáti procentní titul srovnatelný např. z Mafií, ale postupně vypluly na povrch jisté nedostatky, čili bych to viděl na 80%. Nebýt bossů, možná bych se k 90% přiklonil.

Jinak hru jsem hrál na normální obtížnost.
+17