Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Vampyr

  • PC 70
Začnu tím že jsem nevěděl vůbec do čeho jdu jen to že je to hra z upírem a čekal jsem nějaký příběh a akci. musím říci že hra mě překvapila a byl jsem zní dost unešený do určité chvíle ale také tomu předcházela hratelnost jak na houpačce. tak to si postupně rozebereme a na začátek dodám že jsem to hrál na Epicu a s českým překladem zato jsem moc rád protože bez češtiny bych z hry nemel vůbec nic a pokud nevládnete nějakým podporovaným jazykem hru nemá smysl vůbec hrát.

Příběh hry je zasazen do Anglie po první světové válce období je to temné a špinavé kde probíhá epidemie. Hrajete zde za upíra co vlastně na všechno musí přijít a postupně odkrýváte příběh a příběhy postav na které narazíte. Hlavní příběh není špatní jsou místa kde věci překvapí. Vedlejší postavy už tak nepřekvapí tím co se jím stali. V této hře je postav poměrně hodně a myslím tím že jsou jich desítky a mají na výběr nespočet otázek na kteří se můžete zeptat a vše ovlivňuje postavy jim příbuzné nebo na ně navázané. Toto je jedna z věcí která mě osobně moc nesedla toho textu je tam opravdu hodně, zvláště když přijdete do nové lokace a musíte si z každým promluvit. Bavím se zde o tom kdy po hodině nepřetržitého čtení jsem měl chuť začít přeskakovat dialogy a to když návrhy na otázky byli stereotypní a opakovali se u každé postavy dokola a vesměs mě už ani nebavili informace o tom co se těm lidem stalo. Je to jedna z hlavních mechanik hry a mnoho z vás to sedne já osobně bych uvítal o něco méně zbytečných otázek. Jelikož jsem hru hrál jen jednou nemohu říci jak moc konec hry ovlivní vaše rozhodování ale určitě dialogy otevírají cestu k vedlejším misím kterých je opravdu pár na každou část města.

Pokračovat budu soubojovým systémem líbí se my poměrně jednoduchý systém ovládaní z několika abilitamy ke speciálním dovednostem a pár druhu zbraní. Zbraně jsou tu jednoruční obouruční a dva druhy střelných zbraní, vše jde vylepšit v pěti úrovních a k tomu některé úrovně mají na výběr ještě drobnou úpravu třeba zvednutí dmg nebo ochromení. Na mapě se nachází par druhu nepřátel jsou zde zastoupeni jak nemrtví tak lidé. Za získané zkušenosti můžete vylepšovat postavu v několika směrech jak v útoku tak sebe samého. je to slušně zpracované jen my vadilo že se zkušenosti nedali získávat i po vyčerpání Q neboť zabíjením nepřátel je zisk tak malí že se zato moc nevylepšíte a to nebýt slabý se hodí. Ve hře můžete hrát volbou že nebudete zabíjet civilisty a nebo naopak budete a tím si přijdete na slušné expi no volba bude na vás. Já osobně jsem se snažil hrát systémem nezabíjet lidi bohužel asi jsem ne moc zkušený a dostal jsem se do fáze kdy nešlo zdolat část která mě posune jinak než abych získal zkušenosti na vylepšení zabytím nevinných, kdyby byla varianta udělat další Q a nasbírat další zkušenosti určitě bych ji využil. Vlastně aby jste odemkli všechny úrovně vylepšení nemáte moc možností jak získávat potřebné expi.

Zde se dostanu ke kritice a to je pocit ze hry. Prostředí bylo super zpracováno vyváženost souboje a příběhy tak nějak ale vše se to tak prapodivně dávkovalo a to mě vadilo. bylo to jak na houpačce samé čtení nebo samý souboj vlastně v určité fázi mě přestali bavit rozhovory a souboje na mapě také. Největší problém bylo penalizováni za neúspěch ve hře máte možnost použít injekce na doplnění zdraví nebo krve na použití speciálních útoků jenže když je při souboji použijete a neuspějete tak jste o ně přišli tudíž opakovaní dalšího pokusu už je se snížením, munice i injekcí a také bez kapacity krve a to nebylo moc příjemné. Také zde není žádná možnost z rychleného cestování a spon z jedné strany mapy na druhou všude jen po svých takže když pak jste se chtěli někam podívat a bylo to daleko už tam člověk raději nešel jen pokud tam byl úkol. Je zde také poměrně málo surovin a získávaní materiálu na výrobu léku je také dost těžké pokud chcete město jako Lékař upír spravovat.

Závěr je taková že hra má své pro i proti a každý ho asi spatří v jiných mechanikách já vám svoje napsal. pokud se k této hře dostanete zkuste ji stojí zato ale zda vás nadchne nezaručím ale určitě si nebudete říkat že to je blbost.

Pro: Nápad, délka, zpracování

Proti: mraky textu, špatně nastavený zisk Expu

+15