Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Toby: The Secret Mine

  • PC 70
Pokud si přečtete komentáře k této hře dost se tu píše o inspiraci hrou Limbo. Já hned na začátek napíši že nemohu porovnat a dam sem pohled člověka který Limbo nehrál. Tato hra je klasická plošinovka ( skákačka ) doplněna několika hádankami, opravdu několika protože hra není některak dlouhá zabere sotva 3h což není opravdu mnoho ale není to projekt velkého studia o stovkách vývojářů, tuto hru dělal jeden člověk tak by se k tomu mělo přihlédnout.

Hra mě zaujala vizuálním zpracováním a beru to spíše jako uměleckou tvorbu než vydat hru pro masu hráčů. Ve hře hrajete za jednu postavu a snažíte se zachránit svoje kamarády, příběh moc nečekejte ve hře se nemluví a jak jsem psal spíše to vyjadřuje nějakou formu uměleckého záměru kde si každý muže domyslet o co se asi tak mělo jednat. hra jako taková je opravdu zpracovaná dobře jak kam se dostat vás poměrně navede a délkou úrovní vás i udrží v touze dohrát level. Úrovně jsou nápadité a mění se po dobu celé hry, a abych nezapomněl hudba byla dobře udělaná sedí tam a působí skvěle se zpracováním a hratelností.

Jestli hledáte hry které jsou jen AAA tak toto přeskočte ale jestli vás zajímají malé projekty z uměleckým zpracováním určitě bych tento titul zkusil, nečekejte zábavu na mnoho večeru, je to spíše projekt jako z tvorby nezávislých malých filmařů co se jejich filmy promítají na festivalu v KV Varech a na Primu se nikdy nepodívají. Na hru jsou navázané na Steamu i achivementy a ve hře je i výzva najit všechny kamarády takže se dají úrovně i opakovat aby jste vyzobali co se dá. Obtížnost hry je spíše lehčí.

Pro: Zpracování, hudba

Proti: Délka

+16