Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Outlast

  • PC 80
Pokud hledáte adventuru u které se trochu polekáte a projdete ji za pár hodin tak jste ji našly. Musím říci že mě to samotného mile překvapilo a jsem za to rád, tato hra má příjemný příběh a velmi dobrou hratelnost. co se týče příběhu tak dokázal na mnoha místech překvapit a nemel jsem pocit že by mě nudil, sice jsou tam stereotypy jako u jiných adventur ale nesmíme zapomenout že se jedná o hru z roku 2013 a od té doby dost her přeci jen vyšlo. Autoři zpracovali hru která vás občas poleká a prostředí je pro dané téma jako dělané. hra se odehrává v Sanatoriu a jeho prostředí autoři využili velmi dobře více nařeknu abych vám ani nenaznačil co vás muže ve starém sanatoriu překvapit.

Zde trochu k hratelnosti, hra je na ovládaní jednoduchá a žádné velké kombinace věcí v inventáři a nebo puzzly nečekejte žádné tam nejsou. hra vsadila na jednoduchost a nijak zbytečně nenatahuje hratelnost třeba zamotanými chodbami a nekonečným blouděním. Hra je za mě spíše odreagováním na víkendový večer než na opětovné usedání. Hra také nedisponuje žádným mechanizmem který by vás tahal zpátky i po dohraní. Ve hře narazíte na několik málo tipu nepřátel a pár neutrálních postav. Zbraně ve hře nemáte ale používáte kameru jako takovou baterku z nočním viděním.

Co tu můžu vyzdvihnout tak je tempo hry, změny prostředí v rámci možností a překvapivé momenty. Vše je zasazeno do zhruba 3.5h normálního hraní tak zde neočekávejte sáhodlouhý komplexní příběh a plno vedlejších postav, Já beru tu hru jako delší filmek na jeden večer a to jsem si užil. Pokud budete hledat hra na opakované hraní tak to nebude titul pro vás. Hru jsem měl ze Steamu a žádné pády jsem nemel optimalizace mi přišla ok. Hra je z roku 2013 a já ji hrál v 2022 píšu to proto že grafika na dnešní dobu také neurazí.

Pokud hledáte starší adventurku za par korun a chcete vidět něco z herní historie vřele doporučuji.

Pro: Prostředí, Hratelnost a pár leknutí

Proti: Délka, žádné Puzzly

+17