Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Rome: Total War

  • PC 90
Dlouho už jsem nezkoušel žádnou strategii. Rome jsem si ve své době šetřil tak dlouho až jsem se k ní vůbec nedostal. To už je však napraveno a tak mohu směle přejít k hodnocení.

Interface a celkový vzhled hry je na svou dobu velice pěkný. Obzvláště velké množství 3D jednotek v pohybu bez sekání si zaslouží obrovskou pochvalu. Také taktická mapa na které se celá hra odehrává je opravdu bezchybná. Poprvé jsem zde měl pocit, že skutečně řídím armádu. K tomu přispívá jednoduchý systém řazení jednotek do oddílů a intuitivní udílení rozkazů. Systém správy měst je celkem zábavný, hlavní předností je pak možnost zlepšování hrdinů, i včetně tolik kontroverzní smrti. Sám se nemohu rozhodnout zda tohle tvůrci vymysleli dobře nebo ne.

Spornou stránkou je diplomacie, sice potěší její přítomnost, ale je opravdu osekána na minimum a leckdy se chová nelogicky.

Ohledně mínusů celé hry. Do očí bije asi jeden a s ním je pár drobnějších spojeno. Tím problémem je obtížnost celé hry. Ta je hodně zjednodušená. V bitvách není výzvou přechytračit AI. Peněz je také tolik, že jsem je během hry řešil jen prvních několik tahů. Pro mě osobně je trochu mínusem i stereotyp. Kdy po dobití prvních 10 regionů už vás vlastně nic nečeká. Pouze barvíte mapu. Ovšem chápu, že někomu to vůbec vadit nemusí. Tohle je tedy spíše můj osobní pocit.

Celkově se jedná o povedenou hru. Hodnocení opět logicky umocňuje datum vydání. I po více než 10 letech hra neztratila své kouzlo a určitě zkusím i další díly.

Pro: Taktická mapa, plynulost grafiky i při množství jednotek, správa měst a hrdinů, skvělé taktické boje.

Proti: Jednoduchá obtížnost, umělá inteligence, pro někoho po čase stereotypní.

+10