Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Honza, Jan, Jeník, Jenda, Hanz, Johnny.... • 29 let • Gigolo • planeta Země (ČR - kraj Středočeský)

Komentář

Přejít na komentáře

Jade Empire

  • PC 80
Po Mass Effectu nejpůsobivější svět jaký kdy BW stvořilo. Čínská mytologie s nádechem steampunku působí svěže, originálně a atmosféricky. Krásná, tématická hudba. Skvěle napsané dialogy a postavy. Dobře vyprávěný a napínavý příběh s několika zvraty. Zajímavé questy:asistence při divadelní hře, souboj s evropským vojákem. Škoda, opravdu škoda nevyužitého potenciálů postav (stejně jako u Kotoru)

Grafika je skvělá. Oddysey engine (Kotor) tu ukazuje své maximální možnosti. Jistě, v té době tu byli hry s daleko ostřejšími texturami, ale umělecké ztvárnění v Jade i dnes působí velice pěkně. V Jade jsem poprvé porušil pravidlo "poprvé hrát za chlapa" a aby taky ne....kdokoliv navrhoval vzhled ženských postav, obzvláště hrdinek je podle mě génius. Celkově můžu říct, že si mi to líbí více, než první dva Dragon Age.

Souboje. To jest věc, která mě poprvé od té hry odradila. Na druhý pokus po 3 letech jsem to vyzkoušel znova a tentokrát uspěl. Jade je akční hra s prvkama RPG. Musel jsem si na combat chvíli zvykat, ale jak jsem se do toho dostal nemohl jsem svůj xicht odtrhnout od monitoru. Jo, minihry mi nějak nepřekážely. Příjemný a nerušící rozptýlení.

Bohužel Jade působí skoro jako přeskinovaný Kotor. Rozhovory se tu vedou stejně, questy jsou někdy stejné jen trochu předělané (souboje v aréně v 2.0, infiltrace do sídla padouchů zase připomíná Sídlo Sithů) nebo systém dobra a zla (zde cesta otevřené dlaně a sevřené pěsti) každá strana má své originální styly boje. Port se taky zrovna moc nepovedl. Působí to hodně jako konzolový port. Kamera je někdy dost neposedná.
A nakonec je hra dost krátká na BW poměry. To nemění nic na prostém faktu. Jade je parádní hra a velký překvapení. CHCI SEQUEL!!!

Pro: Úžasný svět Jade Empire, grafika, dialogy, postavy a story, výtvarný design, hudba, soubojový systém, atraktivní polygony a ošacení ženských hrdinek :).

Proti: Konzolovité, krátké, nedokonalý port.

+14