Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Honza, Jan, Jeník, Jenda, Hanz, Johnny.... / 29 let / Gigolo / planeta Země (ČR - kraj Středočeský)

Komentář

Přejít na komentáře

Half-Life 2: Episode Two

  • PC 80
Jeho parní svátost, sádlo karton Gabe "give me your money" Newell, a jeho parta technických čarodějných pohůnků to konečně dokázala! Po HL2, který mě svým hlemýždím tempem a hluchými momenty nedobrovolně uspával a po epizodě 1, která se uměle snažila kompenzovat svou nicotnost a krátkou herní dobu hordou nepřátel a backtrackingem, přichází epizoda 2, která dokázala v podstatě vše výše zmíněné opravit. Navíc se koná v daleko zajímavějších lokacích zelení prorostlého venkova a opuštěných dolů. Skrypty, akce, hádanky jsou načasovány a zpracovány tak, aby udržely pozornost ty +- 3 hodiny. Alyx a její monology již nepůsobí tak trapně, jelikož tato pohledná míšenka, ujetá na tiché typy se vzezřením sériového lady vraha, se své pocity k našemu oblíbenému asociálnímu pseudovědátorovi snaží projevit spíše neverbálním způsobem.

Chlapi, co si budeme namlouvat, Alyx je sympatická a milá dívka, která si přímo říká o sociální interakci, leč asexuální brejlaté páčidlo, Gordy, je opět zcela nepoužitelný a jako charakter ultimátně marný. Kolikrát jsem měl chuť tý holce šikovný dát ruku na rameno, zeptat se jí, jak to celé zvládá, omluvit se ji za mé nezodpovědné řízení, odpovědět na její mile vtipnou připomínku nebo ji obejmout, když to na ni celý nějak dolehlo. Bohužel to nejde! A je to vopruz. Příběh je opět zcela zbytečná výplň sestavená dohromady z několika minutových rozhovorů, který maji dohromady jako dávat smysl, prdlajs.

Tohle jsem dohrál poprvé od dne vydání, a to byla chyba. Ano, je to šíleně krátké, onen proklamovaný finální fight nudný, a dost často jsem musel načíst load pro nespuštění skriptu či zamrznutí Alyx, což se v epizodě 1 vůbec nedělo. Na druhou stranu to mělo pár super momentů, zejména podzemní honěná s královnou brouků. A obecně mohu egoisticky prohlásit, že HL2 epizoda 2 dokázala ukojit můj entertainment apetýt. Nejlepší ( a nakonec překvalipě ne poslední) dílek přehodnoceného Valve opusu.
+13 +17 −4