Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Honza, Jan, Jeník, Jenda, Hanz, Johnny.... • 30 let • Gigolo • planeta Země (ČR - kraj Středočeský)

Komentář

Přejít na komentáře

Everlasting Summer

  • PC 80
Vážení soudruzi! V tomto příběhu této vizuální novely se pokusíte vžít do kůže dospělého muže Semyona - osamělého, nenápadného, líného antisociála bez talentu, práce a chuti do života. Tento necharismatický, mladý soudruh se ve stylovém obrázkovém intru
- připomínajíc kapitalistického Maxe Payna - octne v obyčejném, kapitalistickém autobusu, který ho během jeho poklidného spánku přesune do jiného místa a času. Do zlatého času srpu a kladiva. Mocného svazu sovětských socialistických republik! Vy, jakožto člověk, který neviděl strom více, než 10 let musíte přijít na to, jak jste se sem dostali, seznámit se s obyvateli Pionýrského tábora a ukořistit srdce/počestnost jedné ze soudružek pionýrek! Nemožná mise za nalezením pravdy začíná!

Vážení soudruzi z Republik Ruské Federace ze studia Soviet Games - u Leninovi pleše, jak pokrytecké! - odvedli poctivý kus práce na produktu, který je volně dostupný pro všechny. Postavy jsou napsány velice dobře a ač se v zásadě jedná o klasické stereotypy - jak již píše kolega Drolin - tak kvalita scénáře a celková hloubka charakterů působí poměrně přirozeně tím pádem se není nač hněvat. Co mě však vskutku síří jsou možnosti voleb, které jsou opět při prvním zahrání - jako u 90% VN - velká hra na náhodu soudruzi. Každá mladá soudružka má svůj vlastní deníček v němž si zapisuje pro Semyona neviditelná plus a mínus ("dneska si nešel poslechnout jak hraju na kytaru, mínus!" "eh on se mě zeptal na to co to nesu v ruce, mínus!") a stejně jako v běžném životě pokud se pokusíte vyjít s každým, dostanete od hry pěkný Anarchistický kopanec do zubů. Shrnme to jednoduše vážení a milý soudruzi. Pokud nemáte návod, tak na dobrý konec zapomeňte! Z počátku může být vidno, že soudruzi autoři netuší jakým směrem příběh nasměrovat.....supranaturalismus? Dating sim? Paralelní vesmíry? Nakonec z toho vyplyne fakt, že to nakonec soudruzi scénáristé mají relativně slušně propojené a v podstatě to dává smysl.

Stylově je to pěkná podívaná. Postavy jsou jakým si mixem manga a ruského stylu(?) Některá pozadí jsou líbezná a ozvučení nic víc než kvalitní. Hudba překvapila. Skladby od Sergeje Eyboga - klasické, pomalé melodie, melodie veselejšího či smutnějšího rázu, dobré tempo, dobře dokresluje atmosféru.
Between August and December - temné, horrorové skladby, rock, hard rock a dokonce tvrdý heavy metal, nejen příjemně překvapil, ale vytvořil parádní hudební kontrast. Za žádné peníze mnoho muziky.

Tedy, soudruzi a soudružky..... Everlasting Summer je po Katawa Shoujo druhá nejaponská VN a i napodruhé kvalitní. At už se vám jeví námět "hry" divně či ne. At už jsou tu náznaky mystery nebo je v tom skryté nějaké poslání lidstvu, tak můžete si být jistí, že stejně hlavní cíl Semyona je jasný a nepopíratelný "He Gonna fuck them all!" Nevěříte? Věřte soudruzi. Věřte.

To by bylo pro dnešek vše soudruzi. Čest práci! Buďte příkladem všem ostatním pionýrům a pařte hry!!

Pro: Dobrý scénář, charakteristika postav, skvělá hudba, ozvučení, kresby, styl, vše zadarmo.

Proti: Volby se tu vedou metodou pokus-omyl, nelogické chování hlavního protagonisty, relativně krátké.

+7