Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Blood

  • PC --
Myslím si, že blood je natolik zakořeněn v povědomí hráčů, že rozhodně tuhle hru nemá cenu zdlouhavě představovat. Zaměřím se tedy na to, v čem vidím jeho přednosti. Samozřejmě jedná se o nefalšovanou 3d střílečku své doby, k tomu patří propracovaná architektura celého levelu, tudíž hra není tolik lineární jako jsou dnešní střílečky, ve kterých vám stačí v podstatě držet šipku dopředu a vesele projít levelem. Zde budete bloudit a vracet se mnohokrát téměř na začátek levelu, postaru sbírat klíče a odemykat dveře, hledat tajné chodby a často umírat.
Samotná hra v sobě obsahuje nespočet narážek na různé hororové filmy, tak například: jistě si pamatujete na hodně nepříjemného nepřítele, kterým byla mluvicí ruka, jejíž hláškou bylo: I´ll swallow your soul!", což je přímo narážka na film Evil Dead, mimochodem celý jeden level se točí přímo kolem prokleté chaty z tohoto filmu a rozhodně to není jediný film, na který se hra místy odkazuje, zde zmiňme pro příklad film Shining, jehož hlavního hrdinu naleznete zamrzlého v živém bludišti.
Blood je také plný morbidního humoru, ostatně co čekat od lidí, kteří se podíleli i na vývoji Shadow Warrior, nebo Duke Nukem 3d.
+24 +30 −5