Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

MarZ: Tactical Base Defense

  • PC 90
Z nějakého podivného důvodu je tahle gamesa totálně přehlížena, jak prodejnými platformami, tak také hráči. Já na ní natrefil úplně náhodou a protože mám rád takticky budovatelský RTS zkusil jsem jí a byl jsem mile překvapen. Dokonce "ignor" měla aj tady na databáze, co jsem okamžitě napravil, protože mně tak nadchla, že jsem jí musel doplnit a doufám, že se popis bude líbit.

Bez dalších zbytečných slov, hra je to parádní. Výborně vybalancována a obtížnost je luxusní.

Jedná se o point defend strategii kde stavíte obranné věžičky které musí mít posádku. Věžiček je více typů: klasické kulometní hnízdo, rakety, laser, tesla tower a dron tower - který vysílá drony na nepřítele.
Abychom jste se dostal k vyšším technologiím musíte v každém levelu, provést výzkum. To výborně hráče nutí taktizovat, protože ani na jedné mapě není ideální se snažit o použití všech technologií, musí se člověk hodně dobře zamyslet co se nejvíce vyplatí a obtížností těžší mapy v kampani donutí hráče level několikrát opakovat aby se naučil, odkud dojde jaká vlna nepřátel a k tomu musí přizpůsobit obranu, aby byla co nejvíce efektivní, proti konkrétnímu typu CCCP zombii - těch je několik druhů a každá zombie je citlivá na jiný typ poškození.

Všech 20 misí jsem si užil, až na první (cvičení) a poslední (ta mi došla nudní) jinak všem doporučuji si zahrát jako takovou jednohubku, dá se to zvládnout za jeden den, co je na jedné straně škoda, přijal bych více obsahu, protože po 20 misí by to chtělo klidně dalších 20 a stále by mně to bavilo, i když zlý jazyk může říct, že je to repetitivní mně to vůbec nevadilo a dobré mise jsem si zahrál několikrát aj na nejvyšší obtížnost a snažil jsem se jí dokončit na "perfekta" (tak aby nezemřel žádní voják a aby nebyla zbortěná žádní budova)

P.S
Za hrou stojí malé nezávislé studio o počte 2.5 člověka. Manželka, manžel a jejich dítě Miriam + Marc + Marta.

Verze hry: Steam 27042020PUBLIC (dohráno leden 2021)

Pro: grafika, obtížnost, neskuteční hudba, úspěch je někdy dílem náhody

Proti: některé bunusy za dokončení mise na perfekt jsou moc OP, úspěch je někdy dílem náhody

+7