Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Imperivm: Great Battles of Rome

  • PC 90
Máte rádi starověk a jste stratég který dokáže využít RPG prvky ? Imperivm III: Great Battles of Rome je tu právě pro vás. Tohle je poslední tření pokračování, kde jsou navíc nové národy a lepší ekonomické prvky. Reklama hovoří aj o lepší balanci národů, ale to nemohu potvrdit ani vyvrátit. Tenhle díl je aj bohato modovaný.

Co se týče tyhle hry je velmi zajímavá, na svojí dobu překonala jak graficky, tak v množství vojáků podobní hry. Hlavní odlišnosti jsou, že jednotky potřebují před bojem tréning, také při cestování, ale aj při shromažďovaní jednotek musíte dbát na to aby měli co vaší vojáci jíst.

Bojová stránka:
Můžete vydat rozkaz do boje jakékoliv jednotce a ta bude sama za sebe na bojišti. Tento systém hra docela penalizuje, protože je výhodné si vycvičit hrdinu, který může jednotky vést a to má své benefity v podobě vyššího levelu. Funguje to tak, že když máte velitele 10 level a jednotky první level, tak pod jeho vedením se jim zvýšil zkušenostní level na 5.
Tenhle typ boje má své výhody, ale má aj své nevýhody. Stává se, že jednotky se zbytečně drží u hrdiny a za každou cenu se snaží držet formaci co je v boji velmi krkolomný a člověk si musí velmi rozmyslet jak se mu vyplatí útočit jestli ve formaci pod velením hrdiny anebo samostatně bez boostu od hrdiny, ale efektivněji hned na prvního protivníka který je v cestě.

Ekonomická stránka:
Ekonomiku tvoří 3 hlavní věci: zlato, jídlo a populace.
ZLATO získáváte v hlavní osadě, čím máte větší populace tým máte vyšší income zlata. Také můžete využít Fortrest (pevnost) do který když dáte 2000 zlata, tak vám začne vydělávat. Ještě je jedna okrajová záležitost a to taková že když obsadíte Market tak můžete jídlo měnit za zlato, je to velice pomalé a neefektivní.
JÍDLO máte z farem, čím má farma vyšší populaci tým víc jídla umí produkovat.
POPULACE funguje na principu rozmnožování, čím máte vyšší populaci tým se vám rychleji rodí nové lidi. Tyhle lidi můžete posílat do jiných hlavních táborov anebo je můžete trénovat a změnit je na vojáky. Skoro všechny rasy fungují tak, že při výrobě vojáka spotřebují populaci, jenom Egyptu stačí peníze a populace ve formě otroků může předávat 30ks za 3000 zlata

Editor:
Ve hře je parádní jednoduchý editor s kterým si můžete udělat mapy jak do single tak multiplayeru, dokonce si můžete udělat celou kampaň a hrát své dobrodružství.
V editoru je možné managovat aj samotní jednotky, měnit jméno, sílu, obsah itemů skoro vše. Editor je na 1 s *

Tenhle dít trápí divná věc, že když si nastavíte Full HD rozlišení, tak se zasekává obraz při pohybe. Nevyřešil jsem to nijak hra mi normálně fungovala jenom u rozlišení 1280x1024 co odpovídá poměru 4:3 divné je že starší verze to nedělají.

Pro: Hromadné bitvy, RPG prvky, Ekonomická stránka

Proti: Těžkopádní ovládaní jednotek když jsou pod vedením kapitána, všechny jednotky musí jíst co je někdy na nervy, Full HD rozlišení nefunguje korektně

+8