Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East

  • PC 85
Další nová frakce: "Tvrz" (Orkové)
Nové kampaně a to hned čtyry: "Kampaň Quroqa, Kampaň Nekropole, Kampaň Gotaie, Kampaň Zehira"
Obrovské plus dávám za možnost větších map a to 320 x 320 bodů - PARÁDA to je přesně to co chybělo!!! K tomu je možné si vytvořit ne jenom svojí mapu, ale také svojí celou kampaň, další PARÁDA !
Artefakty je nově možné skládat do sad, jako v Heroes III a tým získat další bonus. Zaujímaný strategický prvek je, že máme možnost alternativních upgradů jednotek.

Co je asi vrcholem tohohle dílu je komunita: "WOG" která vydala mod s názvem Might & Magic: Heroes 5.5 v čase psaní komentáře se jedná o verzi RC14 beta 4 a stále vývoj pokračuje. Modifikace dělá toho fakt hodně. Přidává kopu artefaktů, vylepšuje UI, zvětšuje bojové pole, balancuje mapy kampaně a také balancuje náhodné jednotky - čím hráč později zaútočí na náhodní jednotku tým je silnější, náhodné jednotky se přizpůsobují síle hráče co dělá z každé mapy o mnoho větší a časově náročnější dobrodružství.

Když bude modifikace kompletní dovolím si napsat, že tohle je další díl který si zaslouží 85-90% hodnocení. Jdu to ještě pořádně přezkoumat a projet MapEditor.
Původně mne pátý díl hodně zklamal, ale s přidáním dvou datadisků a ještě fanušikovská modifikace k tomu ze hry udělali neskutečnou parádu a jsem nadšený za pravý dobrý Heroes of Might and Magic, který se pomalu vymaňuje ze stínu legendárního třetího dílu. Jsem nadšený!!!

Verze hry: GOG v.2.1.0.24 (ve hře zobrazuje v 3.1)

Pro: grafika, MapEditor, velké mapy 320x320, možnost vlastní kampaně, artefaktycké sady, alternativní upgrady jednotek

Proti: už to vypadá na dokonalé pokračování legendy Heroes of Might and Magic III, až na ten hrozný multiplayer online

+11