Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Angry Tapeworm • 33 let • ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

The Book Of Unwritten Tales

  • PC 70
The Book of Unwritten Tales je obyčejná point and click adventura. Nelze říct klasická, protože ten pojem mám zafixovaný se hrami jako The Longest Journey nebo Broken Sword. Do té klasičnosti toho "Knize nesepsaných příběhů" chybí docela dost.

Hra je snadná, takže vám zákysy nehrozí. Místa, která postava pouze suše okomentuje, po druhém pokusu (nebo tak nějak) mizí, navíc si všechna aktivní místa můžete zobrazit mezerníkem.

Ve hře najdete celkem 4 hratelné charaktery, jimiž jsou: naivka, frajírek, primadona a "ta věc". Ani k jedné z postav si nelze vybudovat žádný vztah, protože to jsou jen stroze vylíčené karikatury. Hra se snaží být vtipná, ale mnohdy je to až příliš na sílu a některé pokusy o "meta humor" jsou vyloženě protivné.

Co hře ale nejvíc chybí, je příběh. Ano, vím, že tam někde pod vším tím nánosem rádobyvtipných narážek na Pána prstenů byla zápletka. Ale zápletku "musím přinést něco někam, něž to přinese někdo jiný někam jinam" s tím, že v mezidobí chytáte králíky a vaříte kafe (fakt), neberu.

Jasně, hra není úplně špatná, jak jsem řekla, moc hezky vypadá, hudba je příjemná a voice acting je velmi dobrý (ve srovnání například s klasickou produkcí Daedalic, kteří aktuálně zásobují herní trh point and click adventurami asi nejvíc). Ale prostě to není nic moc, něco tomu ještě chybí.Pro: vizuál, bez zákysů

Proti: humot, absence příběhu

+5