Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Marek Homsi Andráši / 32 let / Game Developer / Praha 8 (ČR - kraj Praha)

Komentář

Přejít na komentáře

Grim Fandango

  • PC 90
Grim Fandango, ať už jste nebo nejste fanoušky adventur, určitě jste o něm zaslechli. A to co jste o něm zaslechli, bylo jen většinou v dobrém, že ano? Takže co můžu říct já?

Za ty čtyři roky, co znám nebožtíka Manuela Calaveru, byť se potkáváme jen jednou ročně, vždy o Mexickém svátku mrtvých, jsem si toho dobráka prostě musel oblíbit. Víte, on je to mrtvák, který dokáže vytěžit z ničeho úplně všechno. Třeba potom, co musel kvůli podvodům svého šéfa poslat nevinnou duši na strastiplnou cestu do podsvětí, zjistíc o "své" chybě vrhnul se za ní, aby ji zachránil. A panečku co on při tom dokázal! Chvíle kdy z malého zapadlého bistra vytvořil během jednoho roku prosperující kasíno, to byla jen špička ledovce.
Prostě a dobře, Manny Calavera je frajer a jako každej správnej frajer se obklopuje jen zajímavými lidmi. Je tady Glottis, což je bez pochyb ten nejlepší mechanik a řidič na světe mrtvých, a pak třeba Chepito, který už roky kráčí oceánem, a spousta dalších neméně zajímavých mrtvých. A příběh který vyprávějí? To je panečku příběh, který má grády.

Přidejte si k tomu skělé grafické zpracování, kvalitní dabing a trefnou hudbu a nemáte si na co stěžovat.

Teda až na ovládání... tohle bylo poprvé, co jsem kvůli adventuře musel vytahovat gamepad, a i tak jsem semtam šílel, hlavně ve chvílích, kdy se změnila poloha kamery a Manny najednou běžel úplně jinam, než jsem měl v úmyslu, nebo reagoval na jiné předměty, než jsem chtěl. Obtížnost hádanek mi přišla poněkud nerovnoměrná – někdy jsem viděl řešení během chvíle, jindy jsem nad ním musel dumat až příliš dlouho, což sice nemusí být chyba hry, ale na druhé straně by mohla semtam dát nějakou radu, aby hráč nemusel pořád zkoušet různé předměty na tu samou věc... už jenom proto, že kvůli byť pěknému, ale zdržujícímu řešení inventáře je to práce na docela dlouhou chvíli.
Ale což, alespoň to není gumová kachnička...;)

Celkově je tedy Grim Fandango špičková adventura, kterou byste neměli minout.
+10 +11 −1