Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
MsRepulsive • 30 let • Vsetín (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

Toren

  • PC 60
Co zvolit do herní výzvy? Toren od brazilských vývojářů se mi v knihovně netknutě válí už několik let. Asi je čas ji vytáhnout. Na první pohled zaujme barevnou paletou. Na druhý myšlenkou. Toren čeká osudový boj.

Hned při zapnutí Vás přivítá titulek ve stylu "doporučeno hrát s ovladačem". Takže logicky sahám po klávesnici a myši. Logicky, jak jen ženská logika dovolí. Ne, zkrátka mě zajímá, jak moc krkolomné to bude na jiných periferiích. A nakonec to není nijak hrozné. Asi bych dokázala vyjmenovat jiné, promakanější a novější hry s větším rozpočtem, kde je s tím větší problém. I tak to však může občas nejít. Hlavně někdy nejde snést pomalý pohyb hlavní hrdinky, která rozhodně nikam nespěchá.

Graficky hra působí zvláštně, zaujme a zároveň ji posouvám na druhou kolej. Všude na mě poblikávají zvláštní efekty, světlo se zvláštně odráží a nejspíš zahaluje grafické nedodělky, ale bohužel i příliš rozptyluje a malinko mate. Ale snovou atmosféru rozhodně dokáže vykouzlit. Ono je toto dílko celé takové snové. Dost o filozofii, symbolice, mytologii. O životě a smrti, pravdě, dobru a zlu, o smíření s osudem. Téměř cokoliv, na co narazíte, je opředeno nějakou hlubší myšlenkou či citátem. A celkově to působí víc jako nevšední zážitek na zamyšlení, než "jen" jako hra.

Asi nechci nic víc vyzrazovat. Určitě nečekejte kdo ví jak technicky zmáknutou záležitost, ani dechberoucí grafiku, ale něco, u čeho se zamyslíte nad životem, smyslem života a každý z nás si může Toren vynaložit podle svého. A to je fajn!

Pro: Filozofické dílko s hlubší myšlenkou, neokoukaná barevná paleta, snový dojem, spíše zážitek než hra

Proti: Někomu může vadit pomalejší tempo, spíše zážitek než hra, technicky nedotažené

+7