Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
MsRepulsive • 30 let • Vsetín (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

Lost in Random

  • PC 80
Svět hry Lost in Random chytne za srdce. Krásná, gothicky laděná pohádka zasazená v nápaditém světě s tahovými karetními souboji a prvkem náhody v podobě hodu kostkou. Hned ze začátku mě nadchl nápad Šesti Stínových Království, kde všemu panuje přísná Královna. Ta zavedla jakési pravidlo náhody, kdy o osudu obyvatel těchto Království rozhoduje obyčejný hod kostkou. A jeden takový se úzce dotýká i rodiny hlavní hrdinky. Žijí v ní dvě sestry, Even (Sudá), za kterou hrajeme a její starší sestra Odd (Lichá), která zrovna slaví své dvanácté narozeniny a to znamená jedinou věc. Bude si musel hodit kostnou a rozhodnout tak o svém osudu. Padne jí šestka, a do jaké velké míry je to dobře, zjistíte až ve hře. Jedno je však jisté, svou sestru jen tak jít nechat nechcete. Jenže všechno nemusí jít podle plánu a dobrodružství může začít!

První polovina hry je sice na jednu stranu o zábavném objevování světa kolem sebe, na tu druhou však omezená o menší výběr karet i bodů, které do nich můžete při hodu investovat. Proto mě celkem mrzí, že ve hře není nějaký New Game+ mód, který by mi umožnil si hru projít odznovu, třeba v trošku vyšší obtížnosti, ale hlavně už s plným arzenálem. Zábavná je na to hratelnost sama o sobě dost. To jsem si však uvědomila až později a je to škoda. Další kámen úrazu může být prvek náhody samotný - někdy holt budete mít na hod kostkou i samotné kartičky smůlu a ze zábavy se stane na krátký čas frustrace a otrava. Krom soubojů v aréně jsou tu i jakési deskové minihry naředěné sundáváním nepřátel a pokud se Vám zrovna tady nalepí smůla na paty, tak to na herním zážitku moc nepřidá.

Zcela upřímně, na pohádky nijak nejsem. Nebaví mě ten typický pohádkový humor, animace, styl výpravy, ale tady mi to vlastně vůbec nevadilo. Těžko říct, jestli je to tím, že tady jsem si místo pasivního sledování zahrála a nebo to zvládli pěkně všechno odladit a nadávkovat v (pro mě) snesitelné míře. Každopádně hra mě i přes všechny nešťastné momenty (buď mé smůly nebo právě nudnějšího začátku) velmi bavila. A nejvíc mě u ní udrželo právě objevování nevšedního světa. Navštívíte nejrůznější místa, která si jsou tak podobná a zároveň se tolik liší. Na každé své zastávce zažijete trochu jiný príběh zdejšího lidu, splníte nějaký ten úkol, skamarádíte se a zase o chlup poznáte nejen sami sebe, ale i Vašeho parťáka Kostku, se kterou si v soubojích házíte.

Pro: Atmosféra, herní doba, hratelnost, obtížnost, náhoda, nápaditost, pojetí šesti království a svět obecně, soubojový systém, stylizace

Proti: Absence New Game+, obtížnost, náhoda, pomalý rozjezd

+8