Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Battlefield 2

  • PC 90
Nedávno jsem si Battlefield 2 koupil ve zlevněné edici za 249 korun s tím, že si po dlouhé době zahraju nějakou on-linovku a ztvrdnu v ní pěkně dlouho. To se mi nakonec vyplnilo a já měl problém se během hry vracet do reálu. Každopádně mě hra hnedka ze začátku pěkně naštvala, protože jsem dodatečně musel stáhnout dvougigabajtový patch a až pak mohl skutečně hrát.

Na téhle hře je strašně moc věcí, se kterými si jinde nesetkáte, nebo ani nechcete. Například samotný žebříček hráčů, kde se Vám načítaj body za každého zabitého - zbraní, kudlou, granátem, ozdraveného - úplně nebo že jen hodíte lékárničku. Vlastně si tam můžete dovolit naprosto cokoliv, jakkoliv a kdekoliv. Ta volnost je neuvěřitelná a ještě neuvěřitelnější je možnost kooperace, která v tomto případě funguje naprosto dokonale a to víceméně ani nemusíte mít zaplý TeamSpeak a po ruce mikrofon. Nehledě na to, že tenhle díl hraje neskutečně početná česká základna a celkových serverů je opravdu velké množství, stejně jako map, které mi ze začátku nic neříkali, ale časem jsem si ty nejlepší vybíral sám a byl s nimi velice spokojený.

Můj problém byl v tom, že pár let nazpátek jsem hrál po internetu dlouhou dobu Battlefield 2142. A tento díl je ještě starší. Bál jsem se, zdali mě to vůbec bude bavit, ale marně. Battlefield 2, ačkoliv je starší, je na naprosto stejné bázy jako jeho pokračování, no co na stejné, ta hra je prakticky naprosto totožná, jen s jinými mapami a nemožností vlízt do robota a všecko tam rozsekat. Tady zase máte jiné vymoženosti. Jeepy, náklaďáky, vrtulníky, stíhačky, tanky, tuny kulometných hnízd, protitankových nebo protivzdušných flaků, které Vám s celou svojí radostí budou řikat pane.

Battlefield je komplexní válečný simulátor, který je pravděpodobně jediný svého druhu a proto za tu pozornost rozhodně stojí.

Pro: Hra je komplexní válečný simulátor. Nic mu nechybí.

Proti: Milión stresujících situací při hraní on-line.

+6