Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
30 let / Logistika / Kladno (ČR - kraj Středočeský)

Komentář

Přejít na komentáře

Just Cause 2

  • PC 85
85 hodin, kompletace 99,22% a já jsem se to rozhodl už vzdát. Každopádně bavil jsem se výborně a to po celou dobu, takže nemůžu mít hře nic za zlé. A pokud si myslíte, že je snadné tuhle hru dohrát na 100% - zkuste si to. Sám jsem tady proklamoval, že se na to vrhnu, ale jsem nucen to přehodnotit. I když mi do kompletní 100vky už moc nezbývalo... Navíc podle mapy hledat koordinace pro předměty mě opravdu nebaví a zkrátka už to začíná i trochu nudit a já už se chci vrhnout na ostatní hry. To ovšem neznamená, že bych se ke hře ještě někdy nevrátil, rád prozkoumám nové DLC a třeba se i dočkám nějakého flying modu, který mi dovolí prolétnout celý ten obrovský prostor jako po másle, nebo by to chtělo na mapu přidat body, které by ukázaly vynechané věci. Taky mě může zase až si trochu od téhle hry odpočinu napadnout, že se k tomu vrátím a nakonec to i na tu 100vku dám xD. Většinou mi chybělo najít u hodně věcí pouze poslední článek, což mohlo být i záležitostí bugu, nebo spíš mé zapomnětlivosti, věřte mi, že se to nedá uhlídat. O řadě věcí ještě vím a mohl bych je dokončit, ale už mě to prostě nebaví a vytáhlo by mě to tak na 99.55%. Každopádně věci z mapy (lokace,závody,mise,frakční itemy a co tam ještě je) mám splněné všechny a už se jedná jenom o drobky. A teď už něco důležitějšího.

Rico Rodriguez je zpět a s ním i sandboxová akce, která je často označována jako tropické GTA, Just Cause 2! V první řadě si musíte uvědomit jestli vůbec máte radi sandboxové hry, protože po zdánlivě lineární misi budete vyplivnutí na pláži a nikdo vám neřekne, kam máte jít a co dělat, teda řekne, ale nic vám nebrání se sebrat a jít si zaplavat, vyjít na silnici sebrat první auto, co přijede a napálit to do stromu, odrazit se hákem od palmy a dát jeden headshot příslušníkovi místní armády pod palcem rozmazleného diktátora, jo tohle všechno a mnohem víc můžete.

Jako další věc vůbec si musíte uvědomit, jak hru přijmete. Ta hra je svá a kdekdo může říct i blbá, ale pokud přistoupíte na to, že tady nebudete hledat výraznou příběhovou linku a reálnost, naopak chcete hru, u které se budete moci perfektně odreagovat, tak jste na správné adrese. Just Cause 2 je prostě obrovské hřiště na vyblbnutí, jak už byl vlastně první díl, který mě osobně moc nechytnul. Dvojka je vymazlenější, zábavnější. Pokud vás tedy baví hlavně ničit a způsobovat chaos a to doslova, neboť chaos vám umožňuje tuhle hru dohrát. Tedy to, že se vám zobrazí titulky, pak vás čeká tzv. Mercenary mode, ve kterém máte volnou ruku a můžete si dělat co chcete a hlavně hru dohrát na 100%.

Ve hře můžete sbírat tisíce balíčků, jezdit závody, ničit vojenské základny, nebo si jen tak jezdit po ostrově, ale hlavně plnit mise. Hlavní mise pro Agency jsou nejlepší a nejzábavnější, ale to neznamená, že by se i mezi frakčními nenašly nějaké povedené. Většinou jde o to něco zničit, ale pokud vás takovéhle hry baví, tak proč na to nepřistoupit. Podle mě kluci a holky z Avalanche Studios umějí sandbox zvládnout velice dobře, zkrátka pořád je co dělat, nemáte důvod se nudit. Je to zaručeno také díky háku a padáku, se kterým se dá nyní dělat fakt, co člověka napadne. A dá se to používat i jako relativně rychlý prostředek pro přesun. Dále musím pochválit grafiku, která je na poměry tak rozsáhlého ostrova povedená a ke hře prostě sedí. Ostrůvky nejsou stejné a poušť střídá město, horská střediska, džungle... A nezapomnělo se ani na řadu easter eggů.

Teď k minusům - doufám, že se i dočkáme DLC, který nabídne nějaké mise, nebo nějaké ostrůvky, protože nová auta a zbraně jsou sice fajn, ale že by to bylo něco extra, to se říct nedá. Pak mě celkem trápil nedostatek peněz na věci v black marketu, což tedy bylo hodně dáno tím, že jsem si kupoval často raketomet a taky jsem dost plýtval a málo využíval extraction. Chybělo mi rádio s muzikou, poněvadž hudba ve hře se pořád opakuje, nebo nezní vůbec. Sice je to dobré, že si můžete pustit svou hudbu, ale... Občas mě vytáčela neodbytná armáda a 2-3 výzvy bych klidně ze hry vypustil, protože takhle jsem se málem připravil o nervy (viz diskuse k této hře), na druhou stranu to byla opravdu výzva. Dále mi vadilo, že předfilmečky k frakčním misím se pořád opakují, stejně tak jako stejný postup u stronghold misí a to i s průpovídkama. Ale to není tak zásadní, pokud budete hru brát takovou jakou je. Akorát ten otřesný dabing už neodpustím.

Je toho rozhodně víc, co bych hře vytknul, ale na to, že jsem na hru přistoupil na takovou jaká je, mi toho zase tak moc nevadilo. Pro mě je to jedna z nejlepších sandboxových her tohoto typu, která mě vyloženě bavila dost dlouho a zkrátka je to perfektní odreagovačka. Nevím, jak se to tvůrcům podařilo, ale dokázali to vybalancovat tak, aby to nenudilo a dokonce mě donutili i se pokusit o 100%, a to já tak často nedělám, ani u GTA her, škoda, že to tvůrci takhle přehnali, protože i na mě je to fakt velký sousto a to jsem fakt byl odhodlanej. Napsal bych toho ještě víc, ale nějak už mě nic nenapadá. Na závěr bych snad ještě pochválil dobře vybalancované ovládání na počítači a podotknul, že druhý díl lépe už snad dopadnout nemohl. Doufám, že se dočkáme Just Cause 3, který hlavně přidá a upraví to, co mi vadilo... A přeci se nemůžu zbavit toho nutkání tu hru dohrát na 100%, ale ono to nejde, nejde :D. Dokázal to už někdo?

Pro: odreagování, zábava, grafika, šílenost, využití háku, lokace

Proti: hudba, občasný stereotyp, dabing, filmečky

+24