Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Libor Palička • 50 let • Urolog • Kroměříž (ČR - kraj Zlínský)

Komentář

Přejít na komentáře

Under Leaves

  • PC 60
Hidden object adventury mám zafixované jako graficky výpravné tituly plné barevných obrázků, mnohdy s až kýčovitě přeplácanými scenériemi, které kromě hledání objektů ve statických obrazovkách nabízejí většinou jednoduchý adventurní příběh spolu s řešením různých hlavolamů a hádanek.

Under Leaves je oproti tomu krystalicky čistá hidden object hra bez těchto přídavků. V celkem 28 úrovních hledáte objekty určené pro různorodá zvířátka - škebličky, ještěrky, listy a podobné, které vždy odpovídají právě přítomnému druhu z živočišné říše. Provedení grafiky je velice jednoduché, krásně barevné, v pastelových barvách vždy s jednotnou dominující barvou se spoustou variant jejich odstínů. Grafika i samotná hra je svou stylizací určená spíše pro dětské publikum.

Cílové objekty jsou velice pečlivě skryty v záplavě dalších podobných tvarů, kterými je herní obrazovka přímo přeplněná. Takže jejich hledání je mnohdy tuhý oříšek. Mám pocit, že mnohým dětským hráčům budou muset pomoci jejich herně spříznění rodičové.

Samotné hledání je propracované a uživatelsky komfortní. Lokace jsou rozděleny na několik obrazovek, mezi nimiž se pohodlně přesouváme. Dvojklikem si můžeme aktivovat lupu, což činí hledání o něco jednodušší. Pokud se nedaří, lze použít nápovědu, která spočívá ve vyluštění skládačky, v níž sestavujeme posouváním čtverců logo hry. Bohužel je tento hlavolam stále stejný, takže využití nápovědy je dosti stereotypní. Pokud chcete mít u Under Leaves kompletní achievementy, použití nápovědy se vyvarujte, neboť poslední trofej je právě za nepoužití nápovědy během hry.

Na to, že se jedná o bakalářskou práci jedné z autorek, je Under Leaves v rámci možností propracovaným titulem, dotaženým až do konce. Potěší drobné detaily jako latinské názvy zvířat v achievementech. Kromě hledání objektů hra nic víc nenabídne, ale fanouškům klidného hraní poskytne příjemnou relaxaci při oddechové hudbě. Pokud souzníte s předkládaným grafickým stylem, hru si užijete. Na mě je grafika příliš dětská, ale možná právě pro menší pařánky bude hra optimálním zážitkem. Pokud bych měl hodnotit hru jako bakalářku, tak má za A. Ale z pozice střílečkami protřelého hráče dávám 60%

Pro: Pro cílovou skupinu pěkná grafika. Vcelku obtížné hledání objektů.

Proti: Jenom hledání objektů, nic víc.

+27