Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Luk Kristmeister • 27 let • Necrum (ČR - kraj Plzeňský)

Komentář

Přejít na komentáře

Tamale Loco: Rumble in the Desert II

  • PC 90
Každý, kdo někdy kolem roku 2001 chodíval na stránku 1000her se s touhle gameskou musel setkat. Stránka nabízela demo o dvou levelech, přičemž full hra stála asi 40 babek, co si tak pamatuju. Je škoda, že hra je kraťoučká, ale zato naprosto pohodová jednohubka na ty chvíle, kdy nechcete hrát něco většího a jen potřebujete zabít na chvíli čas. Dneska už bohužel sehnat legálně nejde, takže člověk musí po netu lovit serial keys.

V čem hra rozhodně exceluje je tam správný nádech Mexika. Člověk má u hraní chuť vytáhnout pytlík nachoz a k tomu pořádnou salsu. Hrou nás provázejí roztomilé animované filmečky, které jakoby vypadly z éry kreslených grotesek. Však taky hádám, že inspirací byl právě Speedy Gonzales a další postavičky ze série Looney Tunes. Celou hru vás doprovází naprosto geniální soundtrack a rovněž i zdařilý hlas myšáka, který často pomocí zvuků nebo jednoduchých slov komentuje dění. Kromě vašeho primárního úkolu dostat se nakonec levelu ještě cestou sbíráte ingredience na burrito pro fotříka, přičemž Tamale právě sděluje co sebral a v případě bonusových ingrediencí se ozve například fotříkovo: Hmmm....strawberyyy. Kromě klasického skákání na hlavu pro eliminaci potrhlých nepřátel je lze ještě zlikvidovat pomocí zbraní, které nacházíte. S těmi je to už malinko těžší, protože myšák je jakoby hází obloukem (když nepočítáme šurikeny), takže to chce odhadnout vzdálenost. A rozhodně přijdou vhod u nepřátel, kteří buď lítají nebo se schovávají v popelnicích. Ovládá se to vcelku obstojně, akorát jsou zde těžkopádnější skoky, což je problém v určitých pasážích, kde potřebujete sebrat určité věci nebo se vyhnout vodě/dírám.

Tamale Loco je podařená jednohubka, která umí vyvolat tu správnou nostalgii, pokud vám vstoupila do dětství. Jen je škoda, že Skunk studios značku odložili k ledu. 

A ta hudba je fakt cool.

Proti: Krátkost, nejde sehnat legálně.

+8