Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Luk Kristmeister • 30 let • Mudokon Messiah • Monsaic Lines (ČR - kraj Pardubický)

Komentář

Přejít na komentáře

Leo's Fortune

  • PC 80
Dá se říct, že je to moje první hra, kterou jsem si koupil na google play aniž bych ji předem vyzkoušel nebo shlédnul gameplay. Dával jsem spíše důraz na uživatelské hodnocení a komentáře. A popravdě, ani na chvíli jsem tý stovky nezalitoval. Po spuštění menu mě uvítala pohádková hudba a mužský hlas s prazvláštním přízvukem, který se velice podobá Amadeusovi ze série Trine. Již tato skutečnost u mě vyvolala šťastný pocit a já se pustil do hraní. Hra nabízí graficky nádherné lokace a sympatického hrdinu, který vypráví příběh, ale zároveň vypouští různé komentáře po úspěšném zdolání nějakého puzzlu.

Hádanky nejsou tak složité, ale nebezpečí číhá na každém kroku. A když myslím nebezpečí, tím myslím skryté nebezpečí. Ani po třetím dohrání jsem nebyl schopen si zapamatovat různě voje*ávky. Tuhle se propadne plošinka, zde bodce vypadají jako obyčejná skála, tohle vás rozmáčkně, tohle rozdrtí...zkrátka ani na chvíli hráč nesmí polevit v ostražitosti, jelikož to znamená smrt. Každý level je hodnocen 3 hvězdičkami. Pro první hvězdičku stačí sesbírat všechny mince (to zvládne každý), pro druhou stačí level přejít do jisté časomíry (ještě se dá), pro třetí už ale páni vývojáři chtějí zdolání úrovně bez smrti (impossible). Ono vlastně může být nějaké hodnocení člověku u zadku, pokud ovšem se chce dostat do bonus levelu, kde jsou právě tyto hvězdičky potřeba a zábavnost díky těmto levelům opět o něco narůstá.

Být toto nějaké android fórum, rozhodně bych vytknul občas kolísavé ovládání u kterého jsem se něco navztekal, hlavně u částí, kde se musí Leo jakoby nafouknout. U PC verze to již snad je vyřešeno lépe. Co rozhodně zamrzí je krátkost, hra nabízí do dnešního dne pouze 24 úrovní, z nichž prvních dvanáct dáte za pět minut a druhou za deset. Člověka by to tak neštvalo, kdyby byly postupně vydávány třeba další.

Nakonec zmíním, že hra má jeden z nejlepších soundtracků, co jsem měl tu možnost slyšet. Tenhle typ hudby je prostě moje top a jsem vážně rád, že nějaký kristmeister uploadoval soundtrack na youtube (trošku jsem si pohrál s .obb souborem v telefonu).

Nicméně doufám, že autoři uvažují alespoň o pokračování, jelikož hra má veliký potenciál.

Pro: grafika, hudba, Leo, hádanky a pastičky

Proti: bohužel pro někoho krátké nebo obtížné

+10