Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The DioField Chronicle

  • PC 80
Po delší době jsem hrál nějaké strategické RPG a nebylo to vůbec špatné. DioField mě od začátku zaujal prostředím a stylizací. Příběh stále se rozrůstající skupiny bojovníků nabízí méně i více překvapivé zvraty. Je zajímavý i na obecné úrovni historie celého ostrova, ale především osudů jednotlivých postav. K většině z nich je obtížnější najít si vztah, ale pár oblíbenců nakonec vykrystalizuje. Příběh je podáván formou pěkně stylizovaných animací, ale větší podrobnosti obsahují spíše četné rozhovory.

Hlavní část hry tvoří boje ve strategickém režimu. Ten je graficky nejslabší částí, jinak celkem povedené hry, ale herně je vše v pořádku. Boje v reálném čase pěkně plynou, ale při každém zadání nových příkazů se vše zapauzuje. Pro taktizování je tak prostoru dost. Důležité je jak správné manévrování s čtveřicí ovládaných postav, tak využívání speciálních schopností. Obtížnost je od počátku spíše nižší, až v pozdějších fázích přituhne. Pokud ovšem pečlivě plníte všechny vedlejší mise a ještě k tomu občas nějakou zopakujete, budete od poloviny hry na vyšším než doporučeném levelu. Mise má smysl opakovat kvůli získání všech odměn - například z minuté truhly, za dodržení časového limitu nebo projití bez smrti postavy. U opakování misí mi vadilo i znovu-přehrávání všech animací a rozhovorů.

Hra je rozdělena do sedmi kapitol z nichž většina obsahuje kolem pěti příběhových misí. K tomu připočítejte zhruba stejné množství vedlejších. Ty jsou obvykle celkem zajímavé, sice často kratší, ale také náročnější. Podle zadávaných úkolů vypadá hra větší, ale často jde pouze o rozhovory. Čas mezi misemi trávíte obvykle v dvoupatrovém sídle. Zde se objevují jak postavy, které se k vám během hry přidávají, tak i NPC prodávající a vylepšující vaše vybavení a schopnosti. Část činností lze dělat přes menu, ale je zábavnější využívat pohyb po budově. Navíc alespoň neminete žádný úkol nebo rozhovor.

Možností zlepšování postav je dostatek. Každé ze čtyř povolání má svůj strom dovedností a navíc každá postava své specifické bonusy. Lepší vybavení dostáváte za mise, ale lze ho i vyzkoumat a následně koupit. Každá postava má tři sloty - na zbraň a dvě na vybavení. Jako bonus můžete vyvolávat summony s různými schopnostmi, které lze také vylepšovat. Grafika je až na mise spíše průměrná, ale stylizace se povedla. Hudba je fajn, oceňuji přítomnost japonského namluvení. Ve výsledku zde máme povedenou hru, kterou jsem si užil. Dokonce mám po dohrání chuť na další podobnou, což je vždy velmi pozitivní.
+17