Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Star Trek: The Next Generation - A Final Unity

  • PC 85
Her ze světa Star Treku je mnoho a překvapivě i dostatek povedených. Adventury všeobecně patří mezi to nejlepší a hned na počátku prozradím, že A Final Unity je ta nejpovedenější. Od prvního momentu je atmosféra stejná jako v seriálu, úvodní znělka, úvod do příběhu, který vypadá jako běžná epizoda. Po vzoru starších kousků to také vypadá na několik samostatných příběhů, ale vše se nakonec skvěle propojí. Správný pocit je také podpořen dabingem herců známých ze seriálu. Správně také působí celé prostředí i zpracování ovládacího rozhraní.

Hra je, opět stejně jako starší adventury, rozdělena do dvou částí. Začnu tou slabší a to ovládáním samotné Enterprise. Možnost ovládat mnoho systémů, konzultovat postup s posádkou a procházet obsáhlou lodní databázi je super. Problém bohužel nastává při boji. Ovládání je nešikovné a vyhrát nějakou bitvu je spíše o náhodě. Proti jednomu nepříteli je důležité co nejrychleji vystřelit ze všech zbraní, proti přesile to snad ani nemá cenu zkoušet. Párkrát jsem to zkusil a pak raději nechal vše řešit své důstojníky. Obtížnější boje byly ale moc i na Worfa, takže jsem se jim, především v pozdější fázi, snažil vyhýbat. Naštěstí při nižších rychlostech lodi nejsou boje proti přesile tak časté, respektive nakonec jsem nepodstoupil žádný.

Než se dostanu k tomu hlavnímu, tedy adventurní části, musím ještě zmínit volbu obtížnosti. Ta totiž ovlivňuje možnost přípravy výsadkového týmu, se kterým později řešíte situace na planetách a stanicích. Na nejlehčí nastavení vše probíhá automaticky, na těžší dostanete doporučení a na nejtěžší si musíte vše zařídit sami. Jde o skvělou součást zážitku a doporučuji tak hrát na nejtěžší. Obdivuji tvůrce dabingu, kteří museli počítat z tolika možnostmi postav při rozhovorech.

Adventurní část už musím pouze pochválit. Jednotlivé výsadky jsou zajímavé, dobře navržené a v duchu Star Treku. Díky různým členům výsadku existují různá řešení. Každý je na něco odborník a dle toho i musí dostávat instrukce. Řešení jsou navíc logická a v případě záseku obvykle nějaký člen týmu napoví jak dál. Ovládání je klasické, pouze inventář je dost nešikovný. Naštěstí, až na jednu výjimku, není předmětů mnoho. Grafika je slušná, prostředí hezky vyvedená a občasné animace skvělé. Akorát zpracování postav se mi moc nelíbilo. Fanoušky potěší zmínky o mnoha událostech ze seriálu. Nezklame ani samotné vyvrcholení. Ve výsledku tak hru jednoznačně doporučuji jak fanouškům Star Treku, tak adventur.
+25