Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Hidden Folks

  • PC 80
Hidden object hry jsem dokončil pouze dvě (ještě Under Leaves), ale obě mě dokázali zaujmout. Hidden Folks má slušivou černobílou grafiku a zábavné zvuky. Nejvíce však zaujme design jednotlivých lokací. Hra střídá malé, ale zajímavé, části s opravdu obrovsky rozsáhlými. Obě mají společné vtipně ukryté objekty. Obrazovky jsou plné animací a řada věcí je vtipně ukryta. Často je nutné vykonat řadu činností než se odkryje hledaný předmět. Prostředí se pravidelně mění, vždy po několika tematicky sladěných úrovních. Od snadné procházky lesem, skrz město až po opravdu náročnou továrnu dokáže Hidden Folks udržet pozornost. Často jsem si říkal, že po dokončení této obrazovky končím a hru jsem vypnul jen proto, abych ji za deset minut startoval znovu.

Povedená je také nápověda u každého objektu, která pomůže tak akorát. Obvykle hráče navede do správné části, ale nevyzradí příliš. Střídání velikosti lokací pomáhá bojovat s vyčerpáním z náročnějších částí. Původní hru jsem dohrál asi před dvěma lety, ale nyní jsem se k ní vrátil díky DLC. Všichni vlastníci dostali první i nové druhé DLC zdarma, takže byl důvod hru znovu nainstalovat. S potěšením musím konstatovat, že obě rozšíření mají stále výbornou kvalitu. Pláž i hudební turné jsou dostatečně variabilní prostředí a příjemně tak prodlouží původní hru. Potěší i hezky zpracované credits. Pro fanoušky hledání je Hidden Folks nutnost.
+18