Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Hero of the Kingdom: The Lost Tales 2

  • PC 70
Navzdory číslovce v názvu jde již o páté pokračování této série a opět jde o v podstatě stejnou hru. Mohl bych to autorům vyčítat, hratelnost se za ty roky nezměnila a technické provedení také ne, ale nebudu. Během hraní mi to totiž vůbec nevadilo a vlastně doufám, že další díl bude ve stejném duchu. Hratelnost je totiž velmi příjemná a jako návrat do známého funguje skvěle. Pomáhá tomu i rozestup mezi jednotlivými díly a rozumná herní doba. Za necelých pět hodin jsem se nestihl nudit ani si na cokoli stěžovat. Od začátku jsem bez jakýchkoli zádrhelů plnil úkoly, sbíral suroviny a poznával nové prostředí a příběh.

Příběh je obecně jedním z kladů série. Jak napovídá název, jde o hrdinské dobrodružství a tentokrát je poprvé hrdinkou žena. Je to vítané zpestření, ale bez dopadu na hratelnost. Děj jako vždy hezky odsýpá a přináší pár zajímavých postav. Není problém si království a některé jeho obyvatele oblíbit. Finále nijak nepřekvapí a potěší možnost po dohrání hry nejen dodělat achievementy, ale i prozkoumat už šťastný život známých postav. Hráče předchozích dílů potěší setkání se známými postavami. Za zápor bych označil větší tlak na nakupování surovin, řekl bych, že dříve toho šlo více získat sbíráním... Na druhou stranu si lze chytrým nakupováním hezky přivydělat. Za sebe mohu hru doporučit nováčkům i fanouškům série (ale ti už to stejně asi hráli) a těším se na další pokračování.
+22