Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

FixFox

  • PC 85
Občas se člověk pustí do hry, která sice vypadá zajímavě, ale není si úplně jistý hratelností. A to platilo i pro mě u hry FixFox. Styl a nápad vypadaly na první pohled dobře, ale zda mě bude bavit samotné hraní se odhadovalo hůře. Po dohrání jsem ale naprosto nadšen. Hra má povedené a dost originální zasazení. Svět budoucnosti ve kterém se lidi nechají "roubovat" zvířecí DNA a navíc samotná planeta Karamel kam se hlavní hrdinka Vix dostane už po pár minutách. Atmosféra hry je podpořena i příběhem, který je z počátku volnější a nabízí tak klid na průzkum planety a seznámení s jejími obyvateli. Závěr je zase intenzivnější a musím říct, že už dlouho mě žádný konec takhle nedostal.

FixFox také vyniká úžasně milou a uklidňující atmosférou. V první polovině hry jsem se nadšeně jen tak potuloval po okolí, plnil nepovinné úkoly, vybíral skrýše a kochal se hudbou i grafikou. Hudební stránka je naprosto skvělá, od melodie v menu po jednotlivé oblasti. Grafika se k tomu všemu krásně hodí a podtrhuje podivnost světa. Vixina činnost spočívá v průzkumu, plnění úkolů a především v opravování. To probíhá formou jednoduché minihry - na každé rozbité místo je třeba použít nebo umístit předmět s požadovanou vlastností. Těch je celkem dost druhů a postupně se přidávají další. Nepoužíváte ale klasické nářadí a díly, ty se bohužel ztratily a tak je nutné vystačit s obracečkou, banánem nebo náplastí. Zní to možná divně, ale do hry se to hodí a je to zábava. Opravil jsem zřejmě dvakrát víc věcí než je potřeba k dohrání a bednu s nářadím naplnil k prasknutí.

Samotná bedna s nářadím jménem Tin mluví a je vaším společníkem. Interakce Vix a Tina je skvělá a ani ostatní hlavnější postavy nezůstávají zajímavostí a zábavností pozadu. Navíc je možné si v každé lokaci vychutnat místní speciality, opravdu v klidu a pomalu vychutnat a ne jen stisknout jedno tlačítko pro snědení. FixFox je příjemný a pohodový zážitek, který ale umí zapůsobit a vyvolat emoce. Prostě velmi povedená záležitost, kterou musím rozhodně doporučit.

V rámci Xzone edice je klasicky i miniartbook, který stojí za to už jen kvůli těm ilustracím. Ale i některé informace jsou zajímavé a přiložené pohledy jsou vyloženě určené k zarámování.
+23